Pierwsze testy kamery

właśnie zaczełem się bawić nowym sprzętem ;) zapraszam do ocen :)
Odpowiedz
No generalnie fatalne - dobrałeś totalnie bezsensowne ujęcia jak na slomo, co tak cały czas mryga? No i może coś więcej o kamerze, ustawieniach? Jak mamy oceniać jak nie wiemy co?
Ale ocena - proszę bardzo - generalnie syf.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Hmm, nagraj może coś szybkiego? Mecz, auta jakieś ;d Bo tutaj w sumie tak nie wiadomo co oceniać. Co to za kamera? Nie spowalniałeś jeszcze materiału na komputerze?
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
sony hdr-cx11e

(12-21-2010, 0:54)efix napisał(a):  No generalnie fatalne - dobrałeś totalnie bezsensowne ujęcia jak na slomo, co tak cały czas mryga? No i może coś więcej o kamerze, ustawieniach? Jak mamy oceniać jak nie wiemy co?
Ale ocena - proszę bardzo - generalnie syf.

piszesz jakbys nigdy nie widzial powtorek np meczow pilkarskich z powtorkami slow motion, ''to co miga'' to zwyczajnie szutuczne oswietlenie, przy takim zwolnieniu widac to golym okiem

(12-21-2010, 1:32)tomislater napisał(a):  Hmm, nagraj może coś szybkiego? Mecz, auta jakieś ;d Bo tutaj w sumie tak nie wiadomo co oceniać. Co to za kamera? Nie spowalniałeś jeszcze materiału na komputerze?

materiał jest nagrywany z tego co sie orientuje przy 60 fps, po zwolnieniu w vegasie do 24% wyglada to tak jak powyzej
Odpowiedz
Ja tak krytyczny jak efix nie będę. Fajny pomysł na wzniosłe video złożone ze spowolnionych ujęć.
Po pierwszych kilku sekundach zapowiadało się rewelacyjnie. Jestem melancholikiem więc zostałem kupiony. Czekałem na rozwój obrazów i te wzniosłe, pięknie sfilmowane sceny, jednak ich nie dostałem.
Video jest rozwlekłe i nudzi. Prawie minute oglądamy, tak naprawdę, nie wiadomo co na ekranie! Jakiś kask, doniczka z której ma wyrosnąć roślina? Co to jest? A potem to już kilka scen, które trwają i trwają.
Spodziewałem się czegoś ekstra po tak rozwijającym się początku, jednak nie dostałem nic.
Spróbuj montażu pionowego, czyli bawić się obrazem w rytm muzyki, synchronicznie. Nawet głupie, zwyczajne miękkie przejście daje super wrażenie, jeśli dzieje się w rytmie muzyki. Rozumiesz o czym mówię?
Nawet te durne filmy "amv", tzw. aemfałki z równie durnymi mangami, są w ten sposób budowane.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Heh dla mnie początek wygląda trochę jakby ktoś nasrał i rozmazał. Co do mrygania - świetlówki właśnie tak działają, że migają z szybkością 50herców ... więc dlatego Ci się pojawiają te migające światła. Wystarczyło by zmienić ilość klatek na np. 50 i będzie ok. Ogólnie to właśnie taki jest minus matryc CMOS - przy migawce mniejszej niż 1/100 pojawiają się te pasy właśnie przy świetlówkach.
Nie wiem, czy to wina kompresji, czy czegoś innego, ale ogólnie mi się 'film' nie podobał.
Odpowiedz
Jagiel - tak, widuje powtórki z meczy i inne takie, mój zarzut jednak jest taki, że wrzucasz tu kawałek jako test kamery, który generalnie nic nie wnosi. No więc oceniam - bo chciałeś pokazać slomo - no ok, ale skoro testujesz KAMERĘ to pokazuj test KAMERY a nie kamery +vegas, albo zrób porównanie - sama kamera, kamera plus Vegas, niech to czemukolwiek służy.
Skoro miga - to oceniam że miga, bo to kuźwa TEST KAMERY. Tu wrzuciłeś jak juz wspomnieli przedmówcy kawałek który zaczyna się cholernie długo, jest stratą czasu oglądanie tego. Jakość całości jest fatalna, nie wiem czy wynikająca z kompresji, czy z tego, że kamera jest do dupy.
Więc powtarzam - skoro wrzucasz kawałek z testem kamery to wyrażam swoje zdanie. Było go wrzucić jako "moja impresja z zawodów szermierczych" i tyle. Choć myślę, że wtedy wszyscy, których by nie wzruszyło by slomo i tak by Ci napisali, że to po prostu nuda. Zero pomysłu, zero dramatyzmu. Za duża ilość cukru w cukrze.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Tak na prawdę to najbardziej podobał mi sie...
podkład muzyczny.Nie będę oceniał bo już inni to zrobili,nie chce cie bardziej dołować.
Odpowiedz
po pierwsze nie skupialem sie tutaj na przekazaniu zadnej tresci, ot takie kilka ujec wrzuconych na luzno jedno po drugim... tak wiec ciezko tu mowic o jakimkolwiek montazu, jesli chodzi o synchronizacje to na moim kanale mozna obejrzec sobie cos naprawde starannie poskladanego
w przyszlym roku bede chcial sie wziasc za jakis wiekszy projekt o swoim miescie, mam nadzieje ze sie uda :)
Odpowiedz
Aha, czyli jak rozumiem z powyższego postu, ani to test kamery, ani to zmontowany film. W takim razie co to jest i po co?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości