Przechwytywanie sv 9.0 canon xha1
Witam! mam jeszcze inne pytanko jak przechwytuje materiał z kamery na kompa sony Vegas 9.0 to oprócz momentów kiedy program powinien dzielić na klipy materiał dzieli sam co chwile zacina i dzieli nieraz nawet co sekundę albo parę sekund poza tym nie zawsze jest dźwięk powiedzmy 10 klipów nagra ok a w 11 nie będzie dźwięku już naprawdę nie wiem o co chodzi myślałem ze możne kodeki wywaliłem wszystkie i zainstalowałem tylko ffdshow QuickTime alter-native i ac3 filter nie pomogło później myślałem ze możne za slaby komp ale mam procek i7 czterordzeniowy 4gb ramu karta grafiki 1 Gb dysk 1tb wiec to chyba wystarczy proszę o pomoc z góry dziękuję za pomoc bo sam nie daję rady a sprawa jest dość pilna. Pozdrawiam!
Odpowiedz
Zrozumcie, iż to, że masz super mega mocny komputer O NICZYM nie świadczy. Najczęściej są dwie przyczyny problemów:
  • totalny syf/bałagan/nieład na komputerze (czyli, masz kompa na którym montujesz filmy, ale również masz poinstalowane jakieś antivirusy, pakiety office, kilka przeglądarek, firewalle, mnóstwo kodeków, co by każdy film świeżo ściągnięty z neta odpalał; gry, programy działające w tle, itd...)
  • przepustowość dysku (możesz mieć i milion tych terabajtów, a i tak będzie "coś" nie tak, bo dysku po prostu nie wyrobi z taką ilością informacji na sekundę

Jak ktoś nie ma dwóch komputerów, aby na jednym sobie pracować, a drugi mieć do "codziennych zabaw" to zawsze można zainstalować dwa systemy, jeden do montażu filmów, gdzie mamy tylko to czego potrzebujemy, a drugi na nasze pierdoły.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Ewentualnie założyć drugie konto, i w windzie zaznaczyć, aby programy zainstalowane na jednym nie działały na drugim.
Co do komputera. To i tak nie jest dobra konfiguracja - przydało by Ci się coś w stylu 2x Xeon (8wątków) + 16gb ram + dyski na ssd :) A mówiąc serio to ściągnij program do czyszczenia systemu, z defragmentuj dysk...
Odpowiedz
Tak też myślałem i to wszystko o czym mówicie zrobiłem, to znaczy systemu nie zmieniałem ale wyczyściłem z kompa z całego syfu defragmentowałem dyski, antywirus i firewall mam tylko jeden z kodekami też już robiłem cuda i zostawiłem tylko te co najważniejsze, programów działających w tle nie mam poza eset internet seciurity i ati control panel przeglądarki mam dwie explorera i firefoksa offica też posiadam ale wszystkie programy są blokowane przez tune up utilites i wraz ze startem systemu startują tylko te które są konieczne. Kiedy windows odpali to procesor mam obciążony na 0 % a ram na ok 1 Gb to pozostaje jeszcze 3 Gb zapasu mimo wszystko po wszystkich tych zabiegach przy przechwytywaniu problem pozostaje. dziekuje za podpowiedzi :). Nie wiem może faktycznie zainstaluje xp jako drugi system tylko ze SV mam wersje 64 bit i to jest lipa :(
Odpowiedz