Problem z renderowaniem
Proszę o pomoc, vegas rozkazuje mi czekać 16h (i jeszcze nie skończył liczyć ss:http://img842.imageshack.us/img842/7726/asdax.png) na renderowanie 3 minutowego filmiku w jakości 640x472, to nie jest jakieś wymagające, więc skąd ta liczba ?
kiedyś renderowalem wiele razy w HD, ale boki były czarne, teraz nie chciałem tego i dałem mniejszą rozdzielczość, a w HD było to max 2h w filmiku 8minut.
co jest grane?w
Odpowiedz
Popraw swój post - ortografia i interpunkcja. Inaczej ja Ci nie pomogę.
Odpowiedz
Poprawiłem w miarę możliwości, pomożesz?
Odpowiedz
Ok. Może być :)
Po pierwsze - nie ta rozdzielczość: najwidoczniej kodek nie potrafi sobie poradzić z taką rozdzielczością.
Co do pasów - możesz renderować w HD, ale zaznacz w oknie zapisywania "Do not letterbox". Ew. powiedz jakie są pasy - na górze, po bokach czy może inaczej?
Odpowiedz
są po bokach.
to jaką dać roździelczość, jeżeli mam filmiki w 640x472 ?
powiększyłem obraz za pomocą Track motion do HD, i nie widać boków (wcześniej wszystko skopiowałem do nowego projektu 1280x720.
niby wszystko OK, tylko czy zrenderuje mi to on NORMALNIE ?
chyba że jest inny sposób, żeby sam sobie powiększył obraz, żeby nie było tych boków.
Odpowiedz
Obawiam się że w HD jest to samo, chyba coś się zepsuło.
już czekam 5 min, i ani 1 klatka się nie zrenderowała; /
Zauważyłem pewną ciekawostkę, gdy pozostawiłem "boki" w track motion, vegas renderuje, lecz gdy je powiększe tak, aby poprostu ich nie było, już nie.
wie ktoś OCB ?
Eureka !
już wiem, skopiowane track motion z innego projektu robi tak, że nie możemy renderować ! :)
ale dzięki za pomoc ;)
Odpowiedz
Cytat:już wiem, skopiowane track motion z innego projektu robi tak, że nie możemy renderować ! :)
Od kiedy? :) Można, po prostu zabierasz się za coś za co nie masz zielonego pojęcia.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
no bo jak kopiowałem to nie działało renderowanie.
Odpowiedz
Ja mam taki problem że mi się w ogóle nie renderuje, nie ważny format, HD, nie HD, WMV, AVI, MP4.

Do tego Vegas otwiera tylko niektóre pliki MP4, a na niektóre odpowiada błędem że nie może znaleźć komponentów Quick Time
Odpowiedz
quicktime zainstalowany? Przy renderowaniu odznacz "Render loop region only".
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości