Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pitch shift ?
Witam.
Mam pytanie odnośnie modyfikacji dźwięku a mianowicie jakiegoś np. odgłosu, z muzyką. Szukałem trochę na ten temat i podobno efekt ten nazywa się pitch shift (niektórzy twierdzą, że to autotune czy coś takiego).
Próbowałem trochę z tym pitch shiftem, ale jedynie udało mi się zwiększyć skale głosu. Zresztą zobaczcie o co mi chodzi :
. Jak zrobić coś podobnego?

Odpowiedz
Niestety film, który podałeś jest zrobiony tak, że głos został obrobiony i dopiero nałożony na muzykę. Pitch shift pozwala tylko na modyfikację częstotliwości, jednak aby uzyskać taką "melodyjność", lepiej użyć programów stosowanych przez realizatorów zajmujących się utworami wokalnymi a chodzi o efekt "autotune".

Zmiana głosu w już zmiksowanym utworze muzycznym jest jeszcze większym wyzwaniem, ponieważ trzeba najlepiej jak się da (a w 80% przypadków nie da się nawet w stopniu zadowalającym) odseparować wokal od podkładu muzycznego.

Efekt ten uzyskasz ewentualnie (z ograniczeniami Vegasa) dokupując plugin vst autotune (może jest jakiś darmowy/trial).
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
W komentarzach pod filmikiem również pytałem o to samo co tutaj, i gosciu, który zrobił ten filmik napisał, że używał tylko efektu pitch shift w vegasie.

Chyba, że co inną nutę koleś zmieniał barwę dźwięku. Oo
Odpowiedz
Łatwiej byłoby odpowiedzieć, gdyby porównać z oryginałem. Ale podejrzewam, że był to nieprzerwany, w miarę jednostajny dźwięk o tej samej wysokości. Wtedy tnie się go na części dpowiadające długościom poszczególnych nut i je podnosi bądź obniża. Wydaje się żmudne, ale to przecież raptem kilka sekund.
Odpowiedz
No na większą skalę to rzeczywiście żmudne. Dobra, to tyle chciałem wiedzieć, dzięki.
Odpowiedz
Taki sztuki to raczej w ACID`zie. Potrzebna jest ścieżka midi na której umieszczasz "wzór wartości nutowej" dla inteligentnego plug in`u, który rozpozna dźwięk na ścieżce audio a następnie dopasuje jego wysokość i tępo do wzoru. Tak to z teorii, a co do konkretów to ci nie pomogę gdyż od lat nie używam tego typu oprogramowania. Staram się pracować z ludźmi, którzy stroją z natury :))
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości