Wybór mikrofonu.
MXL 603 S
SUPERLUX S-241/U3
RODE VideoMic
Fostex MC10M
AKG C 1000 S

Z góry mówię, że się na tym nie znam. Który z mikrofonów będzie nadawał się najbardziej do wywiadów ale również w plener? Mikrofon podłączony będzie do kamery hdr-ax2000e. Kamera posiada wejścia XLR i taki też mikrofon potrzebuje. Może być również inny niż podałem byle w granicy 550 zł. Ten mikrofon RODE wydaje się być fajny ale nie ma wyjścia XLR.
Odpowiedz
CO to ma wspólnego z Vegasem? Kolejny warn, za to samo leci.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Halloooo przecież jesteś od tego żeby przenieść ten temat do sprzętu :/ ja nie mogę zrobić tam tematu! za co ten warn? Chyba powinieneś wiedzieć o tym, że nowe tematy umieszcza się w Newbies bo gdzie indziej się nie da. Co z Ciebie za administrator! Drugi Twój błąd. Skasuj mi te warny bo były bez sensu.
Odpowiedz
Ech :) a wystarczyłoby tylko tak bez oszukiwania przeczytać regulamin ... i nie byłoby tych niepotrzebnych spięć/nerwówek ;) No chyba, że było wszystko zgodnie z tamtymi zapisami a ktoś nie wywiązał się z tego, do czego się zobowiązał - to rozumiem...
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Ja robię wszystko zgodnie z regulaminem. Ale koniec gadki bo temat nie jest o tym. Proszę o pomoc w wyborze mikrofonu.

Znalazłem mikrofon A 03B pojemnościowy kierunkowy XLR Phantom w cenie 575 zł i chyba go kupie. Dobry wybór?
Odpowiedz
norbiix napisał(a):Halloooo przecież jesteś od tego żeby przenieść ten temat do sprzętu :/
Nie, nie jestem.

norbiix napisał(a):Ja nie mogę zrobić tam tematu! za co ten warn? Chyba powinieneś wiedzieć o tym, że nowe tematy umieszcza się w Newbies bo gdzie indziej się nie da.
... A dlaczego się nie da? Może dlatego, że do mnie nie napisałeś?

norbiix napisał(a):Co z Ciebie za administrator! Drugi Twój błąd. Skasuj mi te warny bo były bez sensu.
Ta, mój błąd.

Wracając do pytania; z tych mikrofonów, które podałeś do Twoich zastosowań najlepszy moim zdaniem będzie ten: http://www.arttechnology.pl/STUDIO/Mikro...t6021.html

Zresztą w takim przedziale cenowym i tak będziesz musiał się potem z tym materiałem pobawić i pousuwać szumy czy wyciąć pewne zakresy.

Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Zdecydowanie RODE lub ewentualnie AKG reszta to chińczyk.
Odpowiedz
To ja się jeszcze laicko zapytam...
Czy taki mikrofon co podał Tomislater da się też i do kompa wpiąć?
Chyba tak bo wyczytałem tam, że posiada: Złącze: mini-jack stereo 3,5 mm

Jak rozumiem każda normalna kamera ma też możliwość podpięcia swojego mikrofonu, tak? Innego?
Ja nie wiem, nigdy w życiu nie trzymałem w rękach kamery innej swojej, blogerskiej więc się nie drzyjcie na mnie. Upewniam się tylko.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Można podłączyć do kamery. Ale zależy jakie masz wejścia w kamerze. Ja mam w swojej wejścia XLR. Dlatego szukam podobnego mikrofonu jak ten RODE w tej cenie z wyjściem XLR.

A do komputera mini-jacka nie podłączysz chyba że masz przejściówkę.
Odpowiedz
Chciałem napisać, że innej niż swojej kamery nie miałem.
Mam przejśiówkę ale w drugą strone.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości