pan/crop 16:9
Witam wszystkich. Forum czytam od jakiegoś czasu anonimowo i znajdowałam tutaj odpowiedzi na moje pytania. Teraz albo tej odpowiedzi tutaj nie ma albo nie właściwie szukam. Robię film poklatkowy mam 600 zdjęć (4288 x 2848), każde z tych zdjęć ma być w rozdzielczości 16:9. Ustawienia są ok z tym, że bez przycięcia w pan/crop robi się po prostu czarna ramka(przykład
) czy jest możliwość żeby za jednym razem przyciąć do 16:9 w pan/crop wszystkie zdjęcia a nie każde po kolei? Dodam, że zapisanie wszystkich zdjęć i próba późniejszego przycięcia już całego filmu powoduje za duże przycięcie zdjęcia. Dlatego zależy mi na przycięciu tych zdjęć od razu.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
http://tidzu.pl/2010/11/8/
Mam nadzieję, że admin się nie obrazi za link :)

Ps. to samo wrzuciłem do tutoriali.
Odpowiedz
Dzięki, co prawda właśnie zobaczyłam, że chodzi mi o funkcje paste event attributes. Ale to co napisałeś też się przyda. Dzięki :)
Odpowiedz
Myślę, że Twój problem wynika z tego, że importujesz te 600 zdjęć jako jak 600 pojedynczych obrazków a nie jako sekwencje. Jeśli zaimportujesz jako sekwencje, Vegas traktuje to jak "normalny" film i Pan/Crop działa na wszystkie od razu. No chyba, że jeszcze do każdej klatki inną korektę wprowadzasz, to wtedy inna historia.

[EDIT] Tidzu, dopiero teraz zerknąłem na Twój link.
montaż, montaż, montaż! :P

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
O coś takiego właśnie mi chodziło. Bardzo mi pomogliście. Dzięki!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości