Dzielenie filmu i przesuwanie dźwięku
Posiadam vegas studio platinum 10.0 i jako że się bawię w takie coś pierwszy raz otóż.. Chciałbym wyciąć z filmu mały kawałek i dodać do swojego filmu potem kolejny i kolejny i kolejny..
Kiedy wgrywam film AVI wlaczam go w trigerze zaznaczam interesujący mnie kawałek (jest to pod koniec film i trochę przesuwa mi dźwięk nie wiem dlaczego). Kopiuję go i wkładam na główną linię po czym usuwam tamten film żeby mi nie zaśmiecało jednak jak to zrobię z głównej linii także mi usuwa . Chciałby ktoś krok po kroku wytłumaczyć? Pierwszy raz włączyłem program tego typu dziś więc bądźcie wyrozumiali a w tutorialach widzę nie interesujące mnie w tym momencie rzeczy w sumie. I czy z tak skopiowanego fragmentu mogę przesunąć trochę dźwięk jako że coś nie nadąża za obrazem lub wyprzedza nie pamiętam.
z góry dziękuje
Odpowiedz
Żeby obcinać film musisz użyć opcji "loop region" to takie żółte trójkąciki które się rozciągają a dokładnie 2. Po czym zaznaczasz nimi poczatek i koniec danej sceny którą chcesz obciąć naciskasz prawy przycisk myszy "cut and paste" Kopiuj/wklej i gotowe. Otwórz nową ścieżkę audio i tam wklej oddzielnie muzykę. Po czym przesuwaj dopiero wtedy film. Ten błąd może wynikać z tego iż nie dokładny format przy otwarciu programu wybrałeś musisz zaznaczyć format DVD lub jak wolisz HDDVD.Najlepiej nie usuwaj filmiku tylko po prostu całą ścieżkę video ale przed tem musisz na tę scieżkę przenieść ten plik który chcesz usunąć.Mam nadzieję że choć trochę pomogłem. [/color]
Am The Superman[/font]
Odpowiedz
Lucek, sorry że tak pytam, ale czy jesteś anglojęzyczny lub coś w tym stylu i piszesz posty przy użyciu translatora google?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz