Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skąd pobierać legalną muzyke do filmów?
Witam,

skąd brać darmowe mp3, które można wykorzystać legalnie w swoim filmie. Film będzie udostępniany w telewizji, więc musi być wszystko zgodne z prawem.
Odpowiedz
Coś ma iść do TV, a ty chcesz tam mp3 wciskać...?
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
może być i wav. Tak chce do telewizji a czemu pytasz? Uważasz, że mp3 sie nie nadaje? mp3 ma wystarczającą jakość do tv.
Odpowiedz
Poszukaj w jamendo.org.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Poszukaj utworów na licencji Creative Commons. Albo Loyality Free? Ale raczej na pewno to pierwsze. Już mi się grafika pierniczy z tym video.

A jeśli chcesz muzykę filmową to mam kumpla, profesjonalnego kompozytora. Skomponuje Ci wszystko czego sobie zapragniesz za odpowiednią kwotę. Mogę dać namiary.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
(12-07-2010, 15:57)Bunch napisał(a):  Poszukaj utworów na licencji Creative Commons. Albo Loyality Free?

Licencje CC są różne. I wcale nie oznaczają, że coś jest darmowe i można sobie używać jak się chce - trzeba zawsze taką licencję przeczytać.
Więcej na ten temat: http://pl.wikipedia.org/wiki/Licencje_Creative_Commons

Bunch - Loyality Free??? Nie przypadkiem Royalty free?
To tak nawiasem mówiąc także nie oznacza darmowej muzy, grafiki itp. oznacza jedynie, że nie płacisz dodatkowych tantiem za każdorazowe wykorzystanie tego utworu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
bardzo dziękuje o takie mi chodzi

Creative Commons

użycie utworu z taką licencją powoduje to, że jestem zmuszony umieścić informacje o autorze tak? i tylko tyle wystarczy by to było legalne? I takich kawałków nie mogę już modyfikować tzn. uciąć fragment który mnie interesuje? czy mogę?

znalazłem stronę: http://sampleswap.org/mp3/creative-commo...-music.php

jak macie jakieś fajne to prosiłbym
Odpowiedz
(12-08-2010, 10:10)norbiix napisał(a):  bardzo dziękuje o takie mi chodzi

Creative Commons

użycie utworu z taką licencją powoduje to, że jestem zmuszony umieścić informacje o autorze tak? i tylko tyle wystarczy by to było legalne? I takich kawałków nie mogę już modyfikować tzn. uciąć fragment który mnie interesuje? czy mogę?

A dlaczego nie przeczytałeś tego co jest napisane w wiki? Teraz uważaj: będę wolno pisał, bo widzę, że bardzo wolno czytasz.
Niezależnie od tego, czy utwór jest na jednej z licencji CC, czy jakiejkolwiek innej, treść licencji określa co i w jakim zakresie wolno Ci robić. Wiele utworów na licencji CC nie pozwala na modyfikację albo na komercyjne wykorzystanie. I co masz umieścić też definiuje licencja - przede wszystkim pełną treść licencji lub odnośnik do tej treści.
W wielu wypadkach musisz swój utwór także udostępnić dalej na licencji CC.
Dla mnie osobiści CC jest w zastosowania komercyjnych zasadniczo do dupy.

Odpowiedz
Czytałem na wiki ale nie było jasno wyjaśnione. Efix a co polecasz jeżeli nie cc?
Odpowiedz
(12-09-2010, 12:41)norbiix napisał(a):  Czytałem na wiki ale nie było jasno wyjaśnione. Efix a co polecasz jeżeli nie cc?

Jak tam nie było jasno to nie wiem jak można jaśniej - mówię - czytaj treść licencji.
1. Szukasz utworu który Cię interesuje.
2. Czytasz uważnie licencje
3. Kupujesz i/lub pobierasz.

Jeśli będzie to na licencji CC to musisz sprawdzić na jakim rodzaju i czy Ci to odpowiada, jak na innej - licencja wyraźnie opisuje (a przynajmniej powinna) na jakich zasadach wolno Ci go wykorzystać.
Brak licencji oznacza, że generalnie nie wolno Ci niczego :)
Jak potrzebujesz "uniwersalnego podkładu o niczym" to gdzieniegdzie możesz jeszcze kupić Cinescore (już nie produkowane) i wygenerować sobie jakiś podkład.
A jak nie to Jamendo i inne tego typu serwisu, szukaj pod hasłem "royalty free music" - kto wie, może coś darmowego trafisz.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości