Efekt rozmycia na brzegach.
Witam.
Założyłem już podobny temat ale został usunięty za nieodpowiednią nazwę więc piszę jeszcze raz. Mam nadzieję że tym razem będzie dobrze.

Chodzi mi o efekt jaki widać na załączonym screenie.
Leci sobie filmik normalnie swoim torem, ale z boku widać taki swoisty podgląd (oczywiście też filmik) z rozmytymi krawędziami.
Na screenie zaznaczyłem o który fragment mi chodzi.
Proszę o pomoc, jak wykonać coś takiego. Używam Vegasa 7.
SCREEN
Odpowiedz
Strzelam: Pobaw się efektem cookie cutter
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Ja stawiam na pan/crop i maskowanie.
Odpowiedz
O, cześć. Tak się składa, że pokazany obrazek pochodzi z mojego video :]
Już Ci mówię jak to się robi, to jest bardzo bardzo proste. Aż dziw bierze, że sam na to nie wpadłeś. Robisz to używając narzędzia Cookie Cutter (wycinanie). Oczywiście dajesz warstwę z jednym klipem na warstwę wyżej, ja tutaj zmniejszyłem oczywiście obrazek i nakłądasz po prostu efekt Cookie Cutter. I tam się już bawisz dowolnie, wg uznania. Ustawiasz stopień zanikania i rozmiar wyciętego elementu. Z dużym wtapianiem wygląda ładnie, tak jak na screenie. Oczywiście jak chcesz by wtopiony obrazek znajdował się po lewej stronie to obrazek przesuwasz do lewej strony (polecam wcześniej go wykadrować tak aby Ci program do nagle nie przycinał np. do formatu 4:3 kiedy pracujesz przy 16:9) i wycięcie też ustawiasz przy lewej stronie ekranu. Bułka z masłem.

Masz tu screena:    
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Właśnie wiem że z twojego :D
Dzięki wielkie za pomoc. W sumie poradziłem sobie inaczej (pominąłem ten element) ale na pewno się przyda na przyszłość.
A że sam na to nie wpadłem? Rzadko używam bardziej zaawansowanych efektów, częściej bawię się w nieco prostszy montaż.
Cookie Cuttera używałem kiedyś na próbę przy jakimś tutorialu na YT jak zrobić klona.
Ale tak czy inaczej, ogromne THX
Odpowiedz