Napisy
Hej. Jestem w trakcie produkcji filmu i natknąłem się na ciekawy efekt na youtubie pisze moj problem na tym forum bo zawsze je odwiedzam i czerpie pomoc przy filmach właśnie tutaj i Problem dotyczy napisów .
Na końcu filmiku (ostatnie 3-5 sec) Fajnym efektem wyskakuje napis Happy Easter i poczym znika to jest poprostu AWESOME ! Jezeli nie da sie takiego efektu uzyskać w SV to prosze napiszcie w jakim innym programie takie cacko da sie zrobić ! oto film:

Odpowiedz
W SV na keyframach :) masz do tego info na forum.
Odpowiedz
Aaa Takie odpowiedzi najwięcej pomagają !
Myslisz ze nie szukałem w Google czy tu na forum !
Odpowiedz
Nie wiem, czy ma to protype titler, ale możesz to zrobić z dwoma media generatorami (text) w osobnych ścieżkach, na jednym górny napis, na drugim dolny. Do obu generatorów dodajesz efekt gaussian blur a następnie w obu pozostawiasz tylko rozmycie w osi X i dodajesz np. 10 klatek dalej punkt kluczowy w którym ten efekt nie będzie działał (brak rozmycia).
Teraz w obu zdarzeniach wideo (video events - chodzi o te media generatory na timeline) w video event pan/crop wstawiasz po dwa p.ty kluczowe, jeden na początku, drugi na 10 klatce. Następnie w obu początkowych punktach zmieniasz pozycję, tak aby napis był niewidoczny na podglądzie, ale w ekranie edycyjnym pan/crop dla jednego napisu był po lewej a dla drugiego po prawej stronie. Powinieneś uzyskać wjazd napisów taki jak w filmiku. Wyjazd robisz analogicznie, tylko punkty kluczowe stawiasz odwrotnie.

W każdym bądź razie dasz radę ( wierzę, że jesteś inteligentny ) a więcej na temat klatek kluczowych powinieneś znaleźć w dziale tutoriali lub po prostu w instrukcji Vegasa.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości