Motion Tracking w Vegas Pro 10 (BorisFX)
Wszystko jest wyjaśnione w wideo:

Tutorial pokazuje jak działa motion tracking w nowym Vegasie. Przydatne jeżeli chcemy, aby dany obiekt poruszał się za innym obiektem, lub jeżeli chcemy zakryć jakieś logo, twarz czy numery rejestracyjne. Wszystko opiera się o pewną wtyczkę BorisFX.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
(12-03-2010, 1:40)tomislater napisał(a):  Tutorial pokazuje jak działa motion tracking w nowym Vegasie.

Wszystko fajnie, tylko motion tracking nie ma nic wspólnego z nowym Vegasem a BorisFX trudno nawet nazwać wtyczką. Jest to zasadniczo zupełnie osobny soft, który tworzy iluzję integracji z Vegasem :)
A mogli zrobić tak swoją drogą choć jakieś ulepszenie dla "ręcznego motion trackingu", choćby możliwość importu danych do track motion.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Tak, wiem, że mocno naciągane. Właściwie można to nazwać oddzielnym programem, no ale jest ta integracja z SV, więc można potraktować to jako pewnego rodzaju plugin. Co prawda jeżeli patrzeć z perspektywy cenowej to praktycznie moglibyśmy sobie kupić nowego vegasa za to haha, ale należy pamiętać, że ten BorisFX to ultrakozak i bardzo pomaga w pracy. Firmy na pewno z chęcią to kupują, ja nawet wersji Trial nie ściągałem bo by mi się spodobało jeszcze i bym kasę wydał, a zbieram na co innego :>
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Ha, no ja się właśnie cały czas zastanawiam. Bo tak - sam Vegas do zabawy to trochę za mało. Boris, nawet przy wszelkich możliwych zniżkach i okazjach typu Święto Dziękczynienia itp. ma cenę mocno zaporową.
Pytanie, czy jest sens w tym momencie kupować Borisa za $950+VAT, czy jednak kupić bardziej uniwersalnego "klasyka" czyli After Effects.
Do edycji jest już w czym wybierać także w alternatywnych softach, do kompozycji - bida...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz