Problem z płynnościa działania VEGAS-a.
Witam.
Mam mały problem z działaniem Vegasa 9,0 PRO 64 bity. Materiał na którym pracuje to pliki z kamery AG HMC151, czyli mts-y full HD, komputer: Grafika 1 Gb ASUS, procesor: INTEL dual core 2,26 x 2, RAM 8Gb, dyski SATA. OS Win 7, 64bit, Czy to normalne, że pliki odtwarzane z timeline-u w oknie podglądu tną się, nie działają płynnie, najgorzej jest w momentach tranzycji oraz po nałożeniu FX-ów? Wy też tak macie, Vegas nie działa płynnie?
Odpowiedz
Przy takim procku nie ma szans aby działał płynnie (przy 3G na rdzeń może być lepiej). Wyjście: ustawić conajmniej 2 GB na RAM preview, robić rendery do RAM i odtwarzać z RAM (jak to robić, patrz książeczka dołączona do Vegasa lub plik pomocy).
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Hmm właśnie przypomniałem sobie, że gdzieś po szafkach wala mi się procek core 2 Quad 2,4 Ghz z uszkodzonego kompa. Może wyjąć tego dual-a i włożyć to? Będzie lepiej?
Odpowiedz
No raczej, że nie inaczej. Co 4 jajka to nie dwa :)
Odpowiedz
Warto spróbować, co prawda Vegas wielu rdzeni podczas edycji raczej nie wykorzystuje(tylko podczas renderowania), to może kodek skorzysta.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Więc jutro pozamieniam. Nie mam tylko pewności czy socket będzie ok. Dodatkowo ten który jest włożony teraz obsługuje sys. 64 bitowy, tamten siedział w kompie z sys. 32 bitowym. Dam znać co wyjdzie z testu...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości