Teledysk z ogniem - zakłócenia obrazu
Witam, mam pewien problem z teledyskiem.

Vegas Pro 9.0
Render: SONY AVC - Internet 16:9 HD 25p

Odtwarzając klip na komputerze - jakość bez zarzutu.

Jednak wczoraj po wrzuceniu na FB, okazało się że przy scenach z ogniem występuje coś w rodzaju zakłóceń obrazu co psuje efekt.

Proszę zobaczyć (sceny te zaczynają się około 50 sekundy):

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1437553749118

(O YT nawet nie wspominam bo tam od jakiegoś czasu jakość jest znacznie gorsza niż na FB)

Z poprzednimi klipami nie było takich problemów ale też nie zawierały one tak dynamicznych scen oraz scen z ogniem, z czym ewidentnie nie radzi sobie po uploadzie FB.

Robiłem wczoraj różne testy, wyrzucałem efekty, renderowałem w różnych formatach przy różnych ustawieniach. Nic z tego.

Jest to o tyle irytujące iż widziałem już nie raz filmy z ogniem gdzie nie było takich problemów, nawet na YT.

Moje pytanie brzmi - czy pogodzić się z tym i zostawić jak jest, czy też jest może jakiś sposób żeby wyeliminować te zakłócenia obrazu. Mam tu oczywiście na myśli odpowiednie działania w Sony Vegas.

Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.
Odpowiedz
A co dokładnie Ci się w tym ogniu nie podoba i czy materiał źródłowy jest wg Ciebie też do niczego?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Materiał źródłowy jest w porządku. Sam teledysk na komputerze wygląda bez zarzutu. Po uploadzie na FB/YT w scenach z ogniem pojawia się coś w rodzaju zakłóceń - jakby obraz się łamał, przechodzą przez niego paski, widać mruganie.

Odpowiedz
Spróbuj obejrzeć materiał klatka po klatce. Sądzę, że to efekt odtwarzacza a nie materiału.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Próbowałem na dwóch różnych kompach, ogień wg mnie jest wręcz zadziwiająco dobry, biorąc pod uwagę, co konwertery YT czy innych tego typu serwisów potrafią zrobić z wideo...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Zdecydowanie efekt odtwarzacza, materiał jest w 100% w porządku.

Czyli nic nie poradzimy na to. No to teraz przynajmniej jestem spokojny ze zrobiłem wszystko co mogłem. Swoja droga, irytujące trochę, napracowałem się a efekt nie taki jak ma być, paski jakieś, zakłócenia..

Dziękuje bardzo za pomoc!!! :)
Odpowiedz