2 osoby na jednym ujęciu
Witam. Chcialbym zapytac jak zrobic aby 2 osoby ( kazda z innego filmu ) byly razem na 1. Ja wiem, ze mozna dac w vegasie tam opcje screen i wtedy obie osoby widac ale jedna jest troche przezroczysta i widac troche tlo jakie jest za nia a w tym filmie
w 0.50 sec - 56 sec facet zrobił ze był Ronaldo normlanie i pojawił sie drugi ale bez tla, sam on. Jak to zrobić?? Z góry dziękuję za odpowiedzi ! :)
Odpowiedz
Odpowiem pytaniem: jak byś zrobił aby 2 osoby (każda z innego plakatu/zdjęcia/obrazka) były razem na 1? Na to pytanie myślę, że odpowiedź znasz, wierzę że jesteś bystry :) i nie, żebym straszył - ogólnie ujmując podobnie robi się z filmem, tylko że tych zdjęć potrzeba obrobić razem conajmniej 50 aby uzyskać sekundę filmu.
Owszem, są narzędzia, które ułatwiają tą robotę, tylko, że albo odpowiednio kosztują albo wymagają specyficznego przygotowania dwóch filmów. W przypadku który opisujesz być może uda się zrobić to co chcesz chroma keyerem.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Ja mam problem również do tego tematu, mam przygotowane dwa fimy, jedna osoba wchodzi z prawej strony,druga z lewej, maskuje jeden film, więc wszystko powinno być w porządku tyle że jeden film(ten który nie jest maskowany) miga na czarno . Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?
Odpowiedz
Ludzie, o czym Wy gadacie...

Po pierwsze, pytanie jest dziwne.
Po drugie, nawet gdyby się dało zrobić coś takiego z fragmentem jakiegokolwiek filmu to uważasz, że potrafiłbyś to zrobić? Zapewne wymagałoby to znacznych umiejętności, których nie masz.
Kręci się z założenia, wiedząc co się chce zrobić. A nie, że wezme sobie i wytne smoka z hollywoodzkiego filmu a potem wkleje go do swego.
Przedziwne macie pytania i pomysly, wiecie?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Przepraszam, nie doczytałem dobrzei sam źle napisałem. Ja robię ten sam film, to samo ujecie które różni się minimalnie. Z jednej strony wchodze inaczej ubrany, z drugiej również. no i reszta tak jak pisałem.
Odpowiedz
(12-18-2010, 23:37)AkLocakaWCS napisał(a):  Przepraszam, nie doczytałem dobrzei sam źle napisałem. Ja robię ten sam film, to samo ujecie które różni się minimalnie. Z jednej strony wchodze inaczej ubrany, z drugiej również. no i reszta tak jak pisałem.

Zaplanuj ujęcia i umiejętnie przytnij klip, ot co. Efekty NAJMNIEJ tutaj wnoszą.

[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Kwiatek nagle przestał się ruszać, ale i tak napięcie (emocje), pomysł, wszystko jest.
Inna półka.
Czy mpeg nadaje się do maskowania w taki sposób? Bo u mnie po nałożeniu dwóch klipów jeden miga na czarno co drugą klatkę. Przekonwertować na inny format czy co?
Odpowiedz
Może kiedyś coś napiszę o kompresji międzyklatkowej w montażu filmów. Więc tak, MPEG to jak wcześniej nie napisałem format zakodowany przy pomocy kompresji między-klatkowej. Tak dokładniej - co x klatek jest klatka prawdziwa, a reszta to wyższa matematyka. Tak więc, czasami może się zdarzyć, że jedna klatka jest inna od drugiej. Rozwiązań jest kilka jeden właśnie to rekompresja - jeżeli uwiniesz się w tydzień czy dwa ( nie pamiętam ile twa trial) ściągnij NEOSCENE, kodek który został stworzony do montażu. Jeżeli nie masz co robić z miejscem na dysku, HUFFYUV bądź DNxHD. Co do ostatnich to kompresję możesz przeprowadzić przy pomocy Vegasa / strona efix.pl > batch render / /bądź MPEGstreamclip dość dokładnie opisane na stronie inspiredbylife.pl coś o kompresji plików z lustrzanki /. A Neoscene to konwerter, niestety jest on komercyjny, kupić go można za 130usd, niestety niemożliwe jest konwertowanie do tego formatu podczas używania triala / w vegasie, neoscene konweruje normalnie /. To tyle z mojej strony.
Odpowiedz
(02-05-2011, 0:25)tidzu napisał(a):  Jeżeli nie masz co robić z miejscem na dysku, HUFFYUV bądź DNxHD.

Ja polecam lagarith.
Odpowiedz
a trzy osoby na jednym planie ? czy dziala priorytet w maskowaniu również?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości