Przesunięcie i ucinanie dźwięku podczas nagrywania.
Witam. Mam materiał video i chce podłożyć pod niego głos z mikrofonu. Jednak mam taki problem, iż gdy np. powiem "kropka" gdy na ekranie podglądu pojawia się kropka z video to potem słowo "kropka" pojawia się już po zniknięciu danej kropki. Im dalej od początku nagrywania, tym większa desynchronizacja. Co gorsza, gdy klikam na zakończenie nagrywania to program, którego podgląd jest ustawiony powiedzmy na 6 minucie ucina końcówkę ścieżki audio, która wystaję za margines 6 minut. Mam Sony Vegas Pro 8. Czy wiadomo jest, co mogłoby rozwikłać mój problem?
Odpowiedz
1. Dobra karta dźwiękowa z małym opóźnieniem,
2. Sterowniki ASIO
3. Szybki, zoptymalizowany komputer

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
A póki co nagrywanie małymi partiami ze sporymi marginesami na początku i końcu. W najgorszym razie będziesz ciął nagranie w pauzach i synchronizował.
Odpowiedz
Tak więc nagrałem dźwięk mimo tej desynchronizacji, wyrenderowałem na tych ustawieniach co zwykle i wrzuciłem na YouTube. Jednak dźwięk jakoś tak dziwnie przycina, wydaje się jak gdyby przyspieszał czasami. Gdy wcześniej nagrywałem od razu dźwięk podczas nagrywania wideo i na tych samych ustawieniach renderingu wszytko było OK. Dzieje się to na tym filmiku (słychać to już w pierwszej minucie).

Czy to zależy od ustawień czy wydajności komputera?
Odpowiedz
Jak rozumiem nagrywasz głos w Vegasie, tak?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Dokładnie. Tym mikrofonem co zawsze.
Odpowiedz