Pytania związane z Plugin'ami
Witam. Dopiero zaczynam z program sony vegas. Dużo się o tym naczytałam, ale mam kilka pytań:

1. Plugin to inaczej tekstury, prawda? Ponoć żeby wgrać jakieś nowe efekty, napisy trzeba zainstalować jakiś "dodatek". Mogłabym dostać do niego link?
2. Jak już go wgram automatycznie będę miała możliwość wgrywania tekstur? Działa to coś na wzór sims'ów? Wgrywa się i już jest w programie? Czy wymaga to jaki większych kombinacji?
3. Chciałbym teksturke, aby film wyszedł coś na wzór tego:

wiecie, skąd mogę coś podobnego ściągnąć? I gdybym chciała sama poszukać tektur, napisów jakie hasła wpisać w wyszukiwarkę?
4. Na koniec wiecie, jak zrobić taką:
koloryzację? Bo to chyba jest koloryzacja, prawda? Jest to jednak z funkcji programu czy koloryzacje również się ściąga? Jak tak po proszę o więcej szczegółów.
5. Wiecie, jak zrobić... "odbicie głosu"? Ja jednym z filmików są momenty, jak ktoś mówi, a ich głos się jakby odbijają. W jaki sposób uzyskać ów efekt?

Liczę na pomoc! Z góry bardzo dziękuję =)
Odpowiedz
Dziewczę drogie, sam nie wiem co Ci powiedzieć, ale z racji tego, że jesteś kobietą i prawdopodobnie bardzo młodego wieku wyjątkowo nie będę rzucał mięsem, bo by się na mnie córka obraziła.
ad 1. Plugin to nie tekstury. Plugin (wtyczka) to właśnie dodatek do głównego programu rozszerzający jego możliwości o funkcje, których program "wprost ze sklepu" nie ma w zestawie.
Taki dodatków jest wiele, na forum znajdziesz linki do pluginów. W większości są to dodatki płatne.

ad2 i 3. Nie wiem co to wg Ciebie "tekstury". Obraz który chcesz nałożyć na obraz? Tak jak "brudna szyba" z punktu trzeciego? To osona ścieżka i odpowiedni tryb kompozycji.
Takie coś albo sobie sama narysujesz, pstrykniesz zdjęcie, ściągniesz z google...

ad4. Odpowiedni plugin albo po prostu Color Corector i troche eksperymentów.

ad 5. Nie wiem co masz na myśli.

Ale podsumowując - bierzesz się za start w Formule 1, a nie potrafisz jeszcze nawet jeździć na rolkach i mylisz koła z kierownicą.
Może najpierw jakieś podstawy, a potem pierdoły, co?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
5. Chodzi zapewne o echo bądź reverb. Na klip dźwiękowy musisz nałożyć efekt w taki sam sposób, jak na klip filmowy. Z dostępnych w Vegasie efektów dobierz odpowiedni do swoich wymagań i pobaw się ustawieniami.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości