Sony Vegas nie odczytuję pliku AVI.
Witam. Nagrywałem materiał filmowy wraz z dźwiękiem w programie Fraps, który co jakiś czas dzieli nagranie na części (gdy dochodzi mniej więcej do 3GB). W pewnym momencie skończyło mi się miejsce na dysku i Fraps musiał źle zakończyć plik. Gdy próbuję odtworzyć go w Sony Vegas Pro 8 wyskakuję komunikat, że po prostu nie można. W AllPlayerze - po około pól minuty - film normalnie się odtwarza. Próbowałem już wieloma programami pt. "Avi Fixer" ale to nic nie dawało. Konwertowałem też nagranie w "All Converter PRO" na inny format, jednak wtedy Sony Vegas wykrył tylko ścieżkę dźwiękową, mimo iż w AllPlayer cały czas można było wszystko odtworzyć. Zamieściłbym samo nagranie, ale ma ponad 2 GB więc raczej nie... Jeżeli potrzeba jakiś danych to proszę o pisanie. Jakieś pomysły, co mogło by rozwiązać mój problem?
Odpowiedz
No plik jest po prostu uszkodzony ;] A to, że go allplayer odtwarza to nic dziwnego, do tego ten program jest stworzony, do ODTWARZANIA, więc mogą być małe błędy w pliku, ale go wyświetli. Vegas służy do montażu, więc wszystko musi działać.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
No tyle też zrozumiałem :P Pytam się, czy jest sposób, aby go Sony przyjął. Np. naprawa pliku czy jakieś kodeki\ patch cokolwiek?
Odpowiedz
Może konwersja na inny format?
Prosta sprawa, pobierz program MPLayer i sprawdź czy otwiera. On otwiera KAŻDE video jak tylko jest sprawne. Jak chcesz, mogę nawet linka Ci dać.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz