Problem z dł♦ugoscia materialu
Witam!Panowie mam taki problem-renderuje material zgrany z kamery sony w formacie AVCHD do pliku wyjsciowego AVCHD m2ts.materialu okolo 5 godzin(33 Gb).za kazdym razem program zatrzymuje sie po wyrenderowaniu 18.1Gb i dalej nie drgnie.Co moze byc przyczyna?
Odpowiedz
Powodów jest jeden, ja stawiam na dysk - nie radzi sobie z taką ilością danych. Możesz spróbować wyrenderować film w dwóch częściach i zobaczyć czy też tak się będzie działo.
Odpowiedz
Witam wszystkich jestem tu nowy. Przejrzałem po kolei watki i ten wydał mi się najbardziej odpowiedni do mojego problemu więc nie zakładam nowego. Otóż używam obecnie SV10 wcześniej 8 i 9. Przy renderowaniu materiału który w sumie ma 32 minuty projekt kończy się na 26 minucie i 42 sekundzie. Sprawdzałem czy przez przypadek nie wstawiłem jakiego znacznika lub innego robaczka, przejrzałem ustawienia nie znalazłem nigdzie opcji ograniczającej wielkość projektu. Plik wynikowy ma 1.12gb w rozdzielczości 1280 na 720p kodekiem h.264 z bitratem 4000 kbps. Materiał wyszedł rewelacyjnie tylko nagle się skończył.Nie mam pomysłu co może być przyczyną . Dysk ogromny 2TB i dużo wolnego miejsca NIgdy nie miałem tego problemu a robiłem materiały ok 1 godziny. Dla życzliwego który pomoże prześlę materiał z 66 Rajdu Polski który w 2009 był eliminacja WRC oczywiście nagrany w HD.
Odpowiedz
Jeden dysk? Jeżeli tak, możliwe, że to jego wina, oczywiście może to być wina systemu plików etc. Dodatkowo odznacz przy renderowaniu 'render loop region only', później spróbuj renderować od tego momentu , gdzie Ci się 'urwał' film (zaznacz może także trochę tego wcześniej).
Odpowiedz
Nie nie tylko jeden. System WINXP na oddzielnym dysku i następne trzy. Ten 2TB zakupiony tylko i wyłącznie do zrzucania materiału z kamer i montowania materiału (sport samochodowy jako hobby). Podczas renderowania wszystko w tle oczywiście wyłączone włącznie z antywirusem. Spróbuje twojej podpowiedzi i odezwę się niebawem. Dzięki za zainteresowanie.
Odpowiedz
Jeżeli posiadasz kilka dysków, to renderuj na inny, byle nie ten, na którym są pliki źródłowe :)
Odpowiedz
Spróbowałem zrenderować cały materiał raz jeszcze na inny dysk tak jak pisałeś z odznaczeniem render loop region only i materiał kończy się dokładnie w tym samym miejscu.Podpowiedz jak zrobić aby zrenderował tylko fragment gdyż nigdy nie było mi to potrzebne i nie wiem jak to zrobić. Chcę sprawdzić twoja sugestię a by móc szukać dalej rozwiazania. Pozdrawiam
Odpowiedz

Pozdro :)
Odpowiedz
Dzięki za podpowiedź. Zrenderowałem samą końcówkę i poszła. Czyli nie jest to problem dysku a raczej może pamięci choć nie pojawia się żadna informacja na koniec renderowania. Karta dość mocna pamięci 4gb system 32 bitowy widzi jedynie 3gb ale chyba jest to wystarczające. Na noc zapuszczę raz jeszcze całość z innymi ustawieniami renderowania. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za podpowiedź.
Odpowiedz
Materiał wychodzi przepiękny tylko... kończy się w tym samym miejscu.Pomocy królestwo za konia!
Odpowiedz