Animacja trasy na mapie
Kłaniam się wszystkim forumowiczom.
Mam pytanie - chciałem na mapie, która wyświetla się w moim filmie, pokazać trasę którą przebyłem - w formie animacji.
Czyli jak to często widać na filmach podróżniczych np. czerwoną kreskę wydłużającą się od punktu wyjścia do celu - wzdłuż krzywizn szlaku turystycznego.
Czy jest to możliwe w Sony V ? Jak to zrobić ?
Dziękuję za podpowiedzi
Odpowiedz
Jest kupa takich tutoriali, szukaj pod hasłami "Indian Jones map" lub coś w tym stylu. Ogólnie przez Pan/Crop + odsłanianie ścieżki. Chyba nawet gdzieś na forum jest taki tutek.
O, mam: http://sonyvegas.info/Temat-mapa?highlight=mapa

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(11-10-2010, 18:56)efix napisał(a):  Jest kupa takich tutoriali, szukaj pod hasłami "Indian Jones map" lub coś w tym stylu. Ogólnie przez Pan/Crop + odsłanianie ścieżki. Chyba nawet gdzieś na forum jest taki tutek.
O, mam: http://sonyvegas.info/Temat-mapa?highlight=mapa

Dziekuję za podpowiedz - ale żaden z tutoriali, które podales nie jest dostepny, a ja przez ponad 2 godziny nie moge znalezc innych.
Odpowiedz
Pamiętam, że jeszcze kilka m-cy temu się nad tym głowiłem. Specjalnie na swój film, potrzebowałem dokładnie takiego samego efektu. Musiałem nauczyć się go robić w Adobe After Effects. Efekt bodajże STROKE. Najpierw malujesz - nie wiem jak to nazwać - "piórkiem" linię, potem nakładasz na to bodajże ten efekt. Potem ustalasz już to co ma się dziać, częśtotliwośc powielania kropki, z którego punktu ma iść do którego, kolor i tak dalej. Dla jasności, nie korzystałem z żadnego tutoriala. Sam rozkminiłem to w programie.
Jest też standardowa metoda, animuj np. znak "______" albo "--------" w samym Vegasie.
Albo zrób sobie ładniejszą linię w programie graficznym i wrzuć do Vegasa. Jeżeli nie będzie zachodziła potrzeba skręcania linii to będzie dobrze.

Znalazłem Ci na szybko, coś takiego:

Tutorial. Ale go nie oglądałem więc tylko podejrzewam, że tam o tym będą mówić - widziałem urywki.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
(11-10-2010, 21:36)Bunch napisał(a):  Pamiętam, że jeszcze kilka m-cy temu się nad tym głowiłem. Specjalnie na swój film, potrzebowałem dokładnie takiego samego efektu. Musiałem nauczyć się go robić w Adobe After Effects. Efekt bodajże STROKE. Najpierw malujesz - nie wiem jak to nazwać - "piórkiem" linię, potem nakładasz na to bodajże ten efekt. Potem ustalasz już to co ma się dziać, częśtotliwośc powielania kropki, z którego punktu ma iść do którego, kolor i tak dalej. Dla jasności, nie korzystałem z żadnego tutoriala. Sam rozkminiłem to w programie.
Jest też standardowa metoda, animuj np. znak "______" albo "--------" w samym Vegasie.
Albo zrób sobie ładniejszą linię w programie graficznym i wrzuć do Vegasa. Jeżeli nie będzie zachodziła potrzeba skręcania linii to będzie dobrze.

Znalazłem Ci na szybko, coś takiego:

Tutorial. Ale go nie oglądałem więc tylko podejrzewam, że tam o tym będą mówić - widziałem urywki.

BUNCH - Dziekuje Ci bardzo - zaraz sie za to wezme
Odpowiedz