ogien itp.
Witam
otóż mam taki problem...iż gdy dodaje do filmu ogień, krew itp. to są tak jakby przeźroczyste.
[Obrazek: beztytuuea.png]
na obrazku z czarnym tłem jest oryginalny film a poniżej już w użyciu .
Robię to metodą taką - ogień jest na pierwszej ścieżce z ustawieniem "screen", a pod nim jest film. Może mam to robić inną metodą ?

Odpowiedz
Użyj efektu Chroma keyer. Kolor daj na czarny i pobaw się tymi suwakami, może będzie lepiej.
Odpowiedz
jeśli zrobię chroma keyer'em to wychodzi to bardzo nie realistycznie ;/ choćby to w paincie malowane było ;p
Odpowiedz
Eksperymentuj z korekcją kolorów, rozmyciem maski, kompozycją obrazu... ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz - więcej nie poradzę bo to byłoby jak korespondencyjna nauka jazdy na rowerze ;).
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Utwórz z tego pliku z ogniem najpierw czarno białą maskę, dopiero na to nałóż ogień.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Co chcesz od ognia? Wygląda piekielnie dobrze.
Krew może tylko zalać gdy zobaczy się tak wyglądającą krew jako efekt.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
panie Efix... wiem że dla was to śmieszne pytanie ;p ale jak mam takową maskę stworzyć ?
Odpowiedz
Chodzi o to, że potrzebujesz drugiej kopii tego kipu - czarno białe, gdzie stosujesz korekcje kolorów, potem czarnobiały klip wrzucasz na warstwę wyżej z trybem mieszania na mask.
Odpowiedz
coś mi to nie wychodzi... mamy czy tracki na pierwszym(na tym najwyżej) jest ogień-czarno biały z trybem mieszania mask.Na ty niżej jest ogień normalny z trybem mieszania na screen. A na tym najniżej jest film na którym ma być ogień
Odpowiedz
Pewnie ta górna warstwa zasłania film? Spróbuj zrobić parrentsa między dwoma górnymi warstwami.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości