Przeplot
Witam. Miałem problem z przeplotem w wyrenderowanych filmach do .wmv, skumałem, że ustawia się go w ustawieniach projektu. Może mi ktoś wytłumaczyć różnicę między opcją blend a interpolate? Zależy mi na tym, zresztą jak wszystkim pewnie, aby przeplot nie był widoczny.
Odpowiedz
W opcjach projektu to jedna rzecz, a w opcjach renderingu to druga ;] Różnica między nimi jest w algorytmach, które wykorzystują oczywiście. Przy użyciu blend pojawiają się "duchy", a przy interpolate nie.

Co prawda link, który podam nie wyjaśnia do końca tego jak to działa, ale ogólne "przesłanie" powinieneś zrozumieć:
https://secure.wikimedia.org/wikipedia/e...erpolation

Przy metodzie blend, można powiedzieć, że obraz jest "tak jakby" nakładany jeszcze raz. Trudno to wytłumaczyć w kilku zdaniach. Są książki o algorytmach, kup i przestudiuj :)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Popytałem się jeszcze kolegi, który doradził mi, że do ruchomych ujęć lepiej używać interpolate. Jeszcze mam pytanie, gdzie renderując ustawia się to? Mi wystarczy, że ustawię w projekcie i już widać zmiany. Renderuję do wmv i nie widzę takiej opcji.
Odpowiedz
Cytat:Renderuję do wmv i nie widzę takiej opcji.
Chodziło mi o ustawienia przeplotu, to o czym mówisz, to nie jest stricte przeplot.
Odpowiedz
W takim razie gdzie go ustawić?
Odpowiedz
W opcjach projektu jest funkcja "Field order", przy renderingu też.
Odpowiedz
Prawda, w opcjach projektu jest, ale w renderingu do wmv nie ma. Sprawdziłem inne formaty i np. przy avi już jest. Warto mi ustawiać to w opcjach projektu, skoro i tak zawsze renderuję do wmv, bo z avi nie potrafię się obsługiwać? Produkcje tylko jutubowe, więc nie przykładam bardzo uwagi do tego wszystkiego. No i swoją drogą, co dobrze byłoby wybrać z tego pola?
Odpowiedz
Jak to ma być na yt to usuwaj przeplot.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości