Poważny problme z Sony Vegas
Witam szanownych panów i pani...Ostatnio mam problem z sonym vegasem..Jakieś kilka miesięcy temu kupiłem sobie. Miałem formata i zainstalowałem sobie Windows 7..Dobra instaluje sony vegas pro 9.0. Chce zrobić projekt a tu klapa, gdy przeciągam film na oś filmów to ten sie zacina ! Testowałem i na windows Xp ((Na tym samym kompie)) i to samo...

Mój sprzęt :
Amd Phenom x4 2,3 GHZ
Geforce 9800 1GB
4GB Ram

Odpowiedz
Kodeki są ?
Odpowiedz
Wszystkie pobrałem taki kodek pack...
Odpowiedz
Jeżeli to jest poważny problem - widocznie jesteś nie poważny. Bunch ma taką przypadłość już dłuższy czas i jedynie klawiaturę połamał.
Btw. Nie instaluj gównianych kodekpaków, ale sprawdź jakiego potrzebujesz do filmu i go pobierz.
Odpowiedz
To odpowie ktoś ? Ja tego nei miałem...Kodeki nic nie dały !!! Jest to tak gdy dam byle jaki format !
Odpowiedz
Może Vegas nie chce żebyś w nim obrabiał ten filmik ? :D
A tak poważnie wrzuć gdzieś go sprawdzę u siebie ;)
Odpowiedz
Co to za film (w sensie formatu) ? Może lepiej przekodować go virtualdubem do czegoś strawnego (DV-Avi) i dopiero wrzucać do Vegasa?
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Użyj jakiegoś konwertera, NA PRZYKŁAD -> XIlisoft Video Converter. Jest ich cała masa, do wyboru, do koloru... I po konwersji na jakiś inny format, np. WMV (choć tego nie polecają) wrzucić takie pliki do Vegasa. Pewnie będziesz też musiał jakość konwertowania filmu sam wybrać by Cię ona zadowalała.
I na takich plikach dopiero obrabiać.

Poza tym mi też ścina wszystko nieraz. Zwykle jak już kończę projekt. I czekam aż się odetnie, więc to nie reguła czy kodeki. Bo ja np. mogłem importować dane pliki bez problemu, ale kiedy już zmontowałęm 90% projektu to wtenczas już... nie mogłem nic importować bo program tak intensywnie pracował że takie zadanie importu było dla niego zbyt trudne.

Co innego jak do czystego projektu wrzucasz nowe klipy i się wiesza, to faktycznie jest coś nie teges. Kodeki?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz