Problem z importowaniem filów
Witam,
mój problem polega na tym, że gdy chcę wgrać jakiś film do vegasa to przeciągam na timeline i pokazuje się on jako dźwięk. Chcę zaimportować film, ale odczytuje mi sie on jako sama ścieżka dźwiękowa. Nie moge odtworzyć go w Vegasie i na nim pracować mam tylko same dźwięki z tego filmu.
Odpowiedz
Ok. Masz jakieś kodekpaki? Jeżeli tak - wywal. Jeżeli nie program abcavi i sprawdź jakim kodekiem został potraktowany film. Wyszukaj w google ten kodek, pobierz i zainstaluj.
Odpowiedz
Zapomniałem dopowiedzieć, że ten problem dotyczył filmików z rozszerzeniem .mp4, ale i tak dzięki za pomoc, bo zauważyłem, że problem występuje również przy rozszerzeniu .avi, dlatego sprawdziłem jaki został użyty kodek programem który podałeś (był to kodek XviD), zainstalowałem go i pliki z rozszerzeniem .avi importują się razem z obrazem. Dzięki :).
Jedynie jeszcze pozostały te pliki .mp4, ale to już sobie jakoś poradzę, może będę je konwertował do .avi.
Odpowiedz
To ja zadam pewnie banalne pytanie. Jakie kodeki trzeba mieć aby otwierały wszystkie formaty audio i video? Pakiet k-little codec pack wystarczy? Mam problem z otwieraniem .mp4 .flv .mov i .3gp
Ktoś pomoże? Należy każdy kodek z osobna zainstalować czy macie jakieś własne rozwiązania? Mam SV7.
Odpowiedz
Nie wolno ściągać żadnych kocek paków, mp4, 3gp - jeżeli są z telefonu nic z nimi nie zrobisz. Flv - ten się wogóle nie nadaje do montażu. Mov - quicktime. Jestem na 100% pewny, że nieoryginalny.
Odpowiedz
Mam w planach zrobić film z wakacji a tam będą właśnie formaty jakie podałem i zależy mi na tym aby nie konwertować ich do normalnych formatów aby nie stracić na jakości (choć w przypadku nagrywania telefonem trudno mówić o jakości). Mimo wszystko chcę wyciągnąć z tego jak najlepszy obraz. Rozumiem, że muszę zainstalować po kolei każdy kodek a 3gp i mp4 przekonwertować. Dzięki za informację.
Odpowiedz
Jeżeli byś po kolei ściągał każdy kodek - to by ci zajeło kilka tygodni, po prostu programem np. abcavi sprawdzasz, jakiego kodeka potrzebujesz i ten kodek ściągasz. Nie zawalasz nie potrzebnie dysku, rejestru i teoretycznie vegas powinien się szybciej ładować.
Odpowiedz