miejsce na dysku
Siema chciałem się zapytać czy dysk lub partycja, na której instaluje sv 10,musi mieć dużo wolnego miejsca?
Czy może jednak dużo wolnego miejsca, powinno być na parycji na której przechowuje materiał do obróbki?
Zadaje to pytanie o wolne miejsce ponieważ,słyszałem że sv podczas pracy potrzebuje miejsce na jakieś pliki robocze.tymczasowe itp..
Odpowiedz
Tak, potrzeba 40tb na system 902tb na pliki i 1000tb na renderowanie. Wszystko w opcjach ustawiasz - miejsce trzymania plików tymczasowych, gdzie najlepiej posiadać trzy dyski - jeden przynajmniej 40gb na system i programy, drugi sformatowany w FAT32 na plik wymiany, pliki tymczasowe trzeci na pliki z materiałem oraz gotowe wyrenderowane pliki.
Odpowiedz
40 TB? 902 TB? 1000 TB? ja zawsze myślałem że 1 TB to 1000Gb przy takim przeliczniku to na pewno mi miejsca braknie :) chyba że się myle. Jak to jest z tym TB?
Odpowiedz
Normalnie, jaja sobie z Ciebie robię :P - Potrzebujesz tyle ile potrzeba, na kodecki, program, system.
Odpowiedz
czyli nie będzie przez to żadnych problemów ze partycja na której instaluje vegasa ma tylko 30gb??
Odpowiedz
Nie powinno być :)
Odpowiedz
no dobra to zaraz sprawdzimy czy nie będzie problemów.A mógłbyś jeszcze mi napisać jak dokładnie się wchodzi do ustawień, w których wskazujemy sony vegasowi10 gdzie ma trzymac pliki tymczasowe?? chyba ze to też był żart,i w ogóle nie ma takich ustawień?? heh
Odpowiedz
(10-31-2010, 12:58)tidzu napisał(a):  Tak, potrzeba 40tb na system 902tb na pliki i 1000tb na renderowanie. Wszystko w opcjach ustawiasz - miejsce trzymania plików tymczasowych, gdzie najlepiej posiadać trzy dyski - jeden przynajmniej 40gb na system i programy, drugi sformatowany w FAT32 na plik wymiany, pliki tymczasowe trzeci na pliki z materiałem oraz gotowe wyrenderowane pliki.

Zawsze myslalem ze oddzielny dysk na materialy do obróbki (zrzuty z kamery) i oddzielny dysk na materiał docelowy (renderowany) Mam tylko dwa dyski , pierwszy jest na system i materialy wyrenderowane, a drugi to zrzuty z kamery, gdzie mam wskazać Vegasowi folder "Prerender"? Czy jest sens podłączać stary dysk 80gb złacze ATA 2mb cache czy on bedzie tylko spowalniał prace pozostałych? A jak juz go zastosowac to do jakiego zadania?
Odpowiedz
A to już zależy jak podłączysz. Ja te dwa co masz masz na SATA to Cię to wali, podłącz go gdzie chcesz, najlepiej (o ile masz dwa złącza IDE) na innym niż DVD/CD czy co tam masz. Aczkowiek bo ja wiem, czy odczujesz jakąś specjalną róźnicę...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
efix wiem ze podączam pod IDE (DVD mam na SATA) ale chodzi mi o to czy go wogole podączać czy dwa dyski wystrczą? Powiem ze jak mialem jeden i na nim bylo wszystko mielone czyli system , zrzuty z kamery i render to zdarzało sie ze przy rendederowaniu byly czasmi takie sytuacje ze doszło do konca 100% ale nie dalo sie otworzyc pliku bo vegas cały czas tak jak by kończył i nie mógł skończyć. Po dołożeniu dysku nigdy sie to nie zdarzyło (sprawdzane na tym samym pliku co sie wykładał wczesniej) widać ze drugi dysk odciążył mielenie pierwszego. Tylko nie wiem czy moze dać ten 80Gb na system a te dwa duze dyski dac na pliki zrodlowe i wynikowe? No i gdzie wskazać ten "Prerender" (ten folder zawsze jest pusty)? Załóżmy ze są dwa dyski A i B, "A"to system razem z vegasem oraz zrzuty z kamery , "B" to jest miejsce docelowe na wyrenderowane zrzuty z kamery, czy tak jest dobrze?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości