Kodek, konkretnie mp4
Witam, czy jest jakaś możliwosc aby zapisy w mp4 w Vegasie, były w HD? Bo chyba to najlepszy format aby jakośc byla dobra i aby film mało ważył, ponieważ ja mam wolny internet bezprzewodowy i potrzebuje mało ważących plików, a jak ja zapisuje w mp4 to są tylko 2 opcje do wyboru:
- 640-480
- 320-240
Tak wiec czy jest opcja HD w mp4?
Z Góry thx :)
Odpowiedz
Tak jest, wystarczy wysilić szare komórki, i przejrzeć po kolei formaty :) Zmień format na Sony AVC i będzie git.
Odpowiedz
z tego co ja się orientuje HD to jest rozdzielczość, a nie format (no chyba, że się mylę) i najpierw to trzeba nagrać w takiej rozdzielczości, bo jak nagrałeś w mniejszej, a będziesz chciał wyrenderować do HD, to ...................właściwie, to nie wiem jeszcze nie próbowałem, ale wydaje mi się że może być miazga. Z dużej rzeczy można zrobić mniejszą, ale z mniejszej zrobić dużą ????????? A po za tym pliki w HD wcale nie ważą mało.
Odpowiedz
Chłopakowi o to chodzi, że jak bierze ustawienie mp4 to ma do wyboru rozdzielczości 640 na 480 i 320 na 240. A gdy wybierze się kodek SONY AVC daje on możliwość zapisu w HD.
[Obrazek: awesomestalker2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku
Odpowiedz
(11-01-2010, 11:33)kaytek napisał(a):  Chłopakowi o to chodzi, że jak bierze ustawienie mp4 to ma do wyboru rozdzielczości 640 na 480 i 320 na 240. A gdy wybierze się kodek SONY AVC daje on możliwość zapisu w HD.

O to mi chodzi właśnie :D
A jak brałem w Sony AVC to jakoś dużo rozmiarowe te pliki mi wychodziły, a zależy mi na tym aby mało ważyły
Odpowiedz
To spróbuj z wmv - niski rozmiar, na yt w sam raz, ale jeżeli chcesz go ponownie montować musisz do archiwacji na dvd zapisać w jakimś 'normalnym' formacie.
Odpowiedz
(11-01-2010, 22:49)tidzu napisał(a):  To spróbuj z wmv - niski rozmiar, na yt w sam raz, ale jeżeli chcesz go ponownie montować musisz do archiwacji na dvd zapisać w jakimś 'normalnym' formacie.

Właśnie o tym mysle, jak bede cos chcial w sredniej jakosci to dam na mp4 a jak w hd to wmv. Dzieki za odpowiedzi ;)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości