Credit roll?
Czy można zmieniać wielkość liter w każdej linijce z osobna. Wybrałem scrolling on transparent i prawie każda linijka to single item. Ale jak zmieniam wielkość liter w stylach (niby mam podświetloną jedną linijkę) to i tak zmienia mi we wszystkich linijkach. Wiem że mam "wytłuszczoną" linijkę , normalną linijkę i linijkę z dwoma kolumnami, ale ja bym chciał jeszcze mieć 4 możliwość, żeby móc napisać coś drobniejszym drukiem, a najlepiej jak by się tekst jeszcze zawijał, czy ten credit roll to jest taka wersja dla ubogich, a jak chce cuda to z normalnym tekstem się muszę bujać i kombinować???????
Ale................ teraz zacząłem kombinować z normalnym tekstem i jak chce mieć kilka wielkości czcionki w tym samym czasie, to i tak muszę kilka ścieżek tworzyć, a jak to wszystko potem razem wprowadzić w ruch, coś bez sensu robię.
Odpowiedz
Zrób napisy w jakimś programie graficznym (z możliwością ustawienia przeźroczystości) i przesuwaj taki obraz z dołu do góry w vegasie.
Odpowiedz
No bo po to są i tak działają style.
Credit roll to proste ale wystarczające narzędzi, dzięki temu zrobisz porządnie wyglądające napisy końcowe a nie jakąś pstrokaciznę.
A jak już koniecznie chcesz z wodotryskami, to użyj normalnego tekstu czy ProType i przesuwaj co tam potrzebujesz, ewentualnie jak napisał przedmówca - przewijaj bitmapy z napisami.
Swojego, czwartego stylu nie zrobisz w credit roll.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Nie wiem jak to jest w Vegasie, nie wiem jak to jest w innych programach, ale chyba nie da się tego zautomatyzować.

Da się? Jak tak, poprawcie mnie.

Ja np. takie rzeczy już z założenia robię ręcznie. I jest to cholernie długa i żmudna praca. pół godziny na niecałą minutę animujących liter nieraz. Ale to chyba właśnie tak działa, że - trzeba się napracować jak chce się zrobić coś fajnego, unikatowego, coś "jak w filmie". Przyjąć to trzeba na klatę, ten trud. Jakby się dało to jakoś obejść i przyśpieszyć to pewnie że bym skorzystał.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz