Nagrywanie w formacie AVCHD na DVD w DVD Architect
Cześć!
Po zmontowaniu i wypaleniu filmu wraz z MENU w DVD Architect napotkałem na pewien problem. Nie odtwarza mi filmu na PS3 (nie ładuje się automatycznie). W związku z tym mam dwa pytania:

1. Czy w DVD Architect jest w ogóle możliwość nagrania filmu w HD na płytę DVD? - Ja we właściwościach projektu ustawiłem nośnik Blu-Ray o poj. 4,7 GB oraz tryb AVC no i resztę zgodnie z rozdzielczością filmu. Film ten nagrał się na DVD, ale nie odtwarza go na PS3

2. Do nagrywania filmów w HD na DVD używałem wcześniej programu Sony Picture Motion Browser i na PS3 startowało automatycznie. Tak samo płyta nagrana w DVD architect w PAL również startuje automatycznie. System zapisu na DVD jest bardzo podobny, z tym, że w DVD Architect na płycie jest nagrane o kilka folderów więcej. Wiem, że niby mógłbym nagrać ten film w PMB, ale potrzebuje mieć na tym filmie własne MENU, które zaprojektowałem, a w PMB jest tylko kilka wzorów no i paza tym ubogich. Czy spotkał się ktoś z Was z podobnym problemem?

Pozdrawiam
Odpowiedz
Po dość długim czasie powracam do tematu, bo może ktoś będzie miał podobny problem. Otóż zakupiłem nagrywarkę Blu-Ray i nagrałem film z menu na płytę BDR i na ps3 rusza automatycznie (bez jakichkolwiek ograniczeń). Płyta DVD nie ruszała automatycznie w ps3, ponieważ jest to udawany blu-ray, tak jak napisał kiedyś efix.
Odpowiedz
Wiele razy na tym forum była podawana informacja, ba, jest nawet na Wikipedii i wielu innych miejscach, że "blu-ray na DVD" to wujoza i m.in. PS3 tego nie obsługuje jak Blu-ray. Więc odgrzałeś kotleta.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
No tak. Tylko nie zawsze jest tak, że film nagrany w Full hd na DvD nie będzie działał na ps3. Tak jak pisałem już kiedyś taki film nagrany w Sony PMB działał bezproblemowo, a w DVD Architect już nie. Dlatego sprawdziłem i stwierdzam osobiście, że problem znika w Architeccie po wypaleniu na Blu-Ray. Widocznie nie wszyscy o tym wiedzą skoro nikt nie był w stanie odpowiedzieć na zaistniały ów czas problem. Dlatego uważam, że sprostowanie po rozwiązaniu problemu nigdy nie zaszkodzi... :)
Odpowiedz
Jest coś takiego, jak HD-DVD (AVCHD DVD), ale DVD-Architect nie robi takich rzeczy.
Coś takiego można w NeroVision sobie zrobić. Tylko po co? pół godziny filmu na płycie?
No chyba, że interesuje Cię film w rozdzielczości HD, z jakością youtubową... to wtedy upchniesz nawet 1.5godziny filmu na płycie DVD w jakości AVCHD.

Tak czy inaczej, zareagowałeś poprawnie. Kupiłeś nagrywarkę BD. Teraz ceny płyt BluRay nie są już zaporowe, więc moim zdaniem nie ma co oszczędzać i kombinować. Jedyny problem, to czas nagrywania... Przypominają mi się czasy początków nagrywarek CD-R ;) i nieśmiertelne TEAC z zawrotną prędkością nagrywania 4x... (13-14lat temu)...
Odpowiedz
Hehe co prawda to prawda :D Trzeba się troszkę naczekać tak jak za dawnych czasów... :)
Odpowiedz
Cytat:już kiedyś taki film nagrany w Sony PMB działał bezproblemowo
A jesteś pewien, że PMB robi pełną strukturę Blu-rayową? Taką z menu? Bo wydaje mi się, że jest subtelna różnica...

Odpowiedz
Można zapytać, za ile kupiłeś takową nagrywarkę? Bo póki co, jak pytałem się po sklepach, to rozrzut cenowy był dość duży...
Odpowiedz
(01-15-2012, 14:27)efix napisał(a):  
Cytat:już kiedyś taki film nagrany w Sony PMB działał bezproblemowo
A jesteś pewien, że PMB robi pełną strukturę Blu-rayową? Taką z menu? Bo wydaje mi się, że jest subtelna różnica...

Tzn. w PMB było kilka ubogich menu do wyboru, także była możliwość wyboru sceny. Jeżeli chodzi o strukturę, to nie znam się na tym za bardzo, ale z tego co pamiętam na płycie nagranej w PMB były dwa takie same foldery, jak na płycie nagranej w DVD Architect. Jednak na płycie nagranej w DVD Architect były jeszcze dodatkowo trzy foldery. Ale nie ma co porównywać tych dwóch programów, bo w PMB możliwości projektowania są zerowe.

Pecker jeżeli chodzi o ceny nagrywarek, to teraz bez problemu kupisz na Allegro za 400 zł. razem z przesyłką nagrywarkę Sony. Ja swoją kupiłem już jakiś czas temu... Tylko jeżeli zdecydujesz się na zakup przez internet, to zwróć uwagę, żeby nie była to nagrywarka COMBO. Taka nagrywa tylko na płyty DVD, a blu-ray tylko odczytuje. Na Allegro jest dużo takich opisów w stylu: "Blu-ray NAGRYWARKA dvd ...". Jest to jednak zwykła nagrywarka DVD.
Odpowiedz
Cytat:ale z tego co pamiętam na płycie nagranej w PMB były dwa takie same foldery, jak na płycie nagranej w DVD Archit
No więc chciałem w ten sposób naprowadzić, żebyś mimo wszystko poczytał na temat formatu Blu-ray...

Odpowiedz