Różnice - podobieństwa. Edek - SV
Nie wiem czy w dobrym dziale założyłem temat - proszę o ewentualne przeniesienie.
Prośba o wypowiedzi jak w temacie.
Najmilej widziane wypowiedzi osób które znają obydwa softy.
Założyłem ten wątek bo sam siedzę w Edku, a planuję przesiadkę na SV. Głównie ze względu na "o niebo" lepszą edycję dźwięku.
Są ludzie, którzy nie wiedzą w który program "wejść" -
myślę że tu dowiedzieliby się w czym lepszy jest Edek, a w czym SV. Bo, moim zdaniem, nie ma softu idealnego, który by zadowolił wszystkich.
Kilka zdań przeniesionych z innego wątku

Może zboczę od tematu, ale w SV będzie mi brakować możliwości stworzenia dowolnej liczby seqencji - takich "projektów w projekcie".
W SV jest chyba tylko jeden projekt i pewnie SV10 nic tu nie wnosi. Ktoś powie że to niepotrzebne, że można bez tego i pewnie ma rację.
Ja niestety będę musiał się zmierzyć z "Edkowymi przyzwyczajeniami" i na pewno nie będzie to łatwe

(10-21-2010, 11:33)efix napisał(a):  Przecież możesz zrobić projekt w projekcie. Możesz wczytać i wrzucić na timeline plik .veg i zachowuje się normalny plik wideo. CO wiecej, możesz miec dwa vegasy uruchomione jednocześnie (jak masz takiego silnego kompa...) i na jednym otwarty projekt główny, na drugim "subprojekt" - jeśli w tym subprojekcie coś zmienisz i zapiszesz to drugi vegas to widzi "live".

To suuper! Ja w Edku tworzę sobie ok. 14 seqencji - czołówka, jakieś klipy, zakończenie, potem składam sobie to do głównych seqencji wszystko w obrębie jednego projektu. Czy w SV będę miał podobną możliwość?
Odpowiedz
Jak Ci komp wydoli - tak. Możesz wczytać projekt do projektu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
No i tu chyba lepsze rozwiązanie ma Edek.
Przypominam sobie że dla panów z BEiKSA to był jeden z głównych "dowodów wyższości Edka"
Nie muszę odpalać 14 Edków :), seqencje to są tylko zakładki w programie. Czyli jeden "klik" jedna seqencja. Mam np. 14 zakładek z osobnymi timeline.
Mój komp jest "cienki" montuję jeszcze SD na lapku HP Core duo 2 Ghz 2 Gb Ram. Także pewnie wymiąkłby jakbym mu otworzył 14 Vegasów :)
Dla mojego kompa nie ma różnicy czy mam 1 seqencję czy 20 - bo były takie projekty.
Oczywiście można pewnie w SV robić oddzielne projekty dla czołówki, klipu itd. potem otworzyć wszystkie w jednym i finał.
Troszkę dłuższa droga, która też prowadzi do celu :)
Myślę że mógłbym poświęcić to udogodnienie na rzecz dźwięku który w SV wymiata.
Troszkę z innej beczki. Ponieważ jestem zielony, miałem problem z podgłośnieniem fragmentu ścieżki dźwiękowej. Jak ściszyć fragment już wiem, ale zrobić głośniej fragment, nie całą ścieżkę?
Szukałem na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi.
Byłbym wdzięczny :)
Odpowiedz
Nie musisz odpalać 14 Vegasów. Jak chcesz tylko "po prostu użyć" wcześniej przygotowanego projektu, to po prostu go wczytujesz jak np. avi. No jak chcesz wszystkie na bieżąco edytować (tylko po co, jak mówisz, że są przygotowane...) to niestety zakładek nie ma...
Do dźwięku masz osobną obwiednię.

Odpowiedz
Rozwiązanie Edka jest może trochę wygodniejsze, bo nie muszę tworzyć "podprojektów" do projektu, ale ma swoje wady. W przypadku gdy uszkodzi się plik z projektem (przez ok. 5 lat użytkowania nie miałem takiej sytuacji) tracimy całość. Chociaż nie jest tak do końca bo Edek zapisuje "punkty kontrolne" jako pliki projektu.
Odwiednię którą mogę ściszyć fragment klipu znalazłem już wcześniej u góry "klocka" niestety za pomocą tej odwiedni nie mogę podciągnąć volume w górę.
Sory że Ci głowę zawracam, wiem że pytania "zielonych" mogą wkurzać, ale nie wiem jak sobie z tym poradzić.
Odpowiedz
Klikasz na track audio i wciskasz shift + V, albo prawy klawiszem na nagłówek tracka i inster->envelope-> volume.
Teraz może na tej kresce co się pojawi dodawać punkty/uchwyty i wyginać w te i we wte. W góre - glośnie, w dół - ciszej.

Odpowiedz
Piękne dzięki!!!!! O to właśnie mi biegało :)
Odpowiedz
Cytat:Przecież możesz zrobić projekt w projekcie. Możesz wczytać i wrzucić na timeline plik .veg i zachowuje się normalny plik wideo.
To ja dodam jeszcze, że wtedy ten plik nabiera (klip), przyjmuje rozdzielczość i liczbę klatek taką jaka została mu przydzielona w tym projekcie, który został przeciągnięty.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości