Zdjęcia poklatkowe - sprzęt?
Przy wielu okazjach żałowałem, że nie mam sprzętu do zdjęć poklatkowych i w końcu dojrzałem do decyzji o szukaniu takiego sprzętu. Chodzi o sprzęt niedrogi, który wykonuje zdjęcia zarówno w panoramie jak i w starej 3:4, z możliwością płynnego ustawienia klatek. Rozdzielczość/jakość ma drugorzędne znaczenie.
Pierwsza rzecz - aparat powinien mieć możliwość robienia zdjęć przez 8-10h non stop za jednym przyciśnięciem przycisku. Druga - cena do 1k zł i to jest naprawdę bardzo wygórowana granica.
Znajdzie się coś takiego na rynku?
Odpowiedz
Znaczy się co - jedno zdjęcie naświetlane 8 godzino? Czy seria przez 8 godzin?
Jeśli w grę wchodzi zestaw coś+komputer, to sugeruję najtańszą kamerę z wyjście firewire + darmową wersję AnimatorDV lub czego w tym stylu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Tak, chodzi o serię zdjęć przez kilka godzin. Z możliwością ustawienia ilości tych zdjęć na minutę. I niestety +komputer nie wchodzi w grę, musi być mobilne.
Odpowiedz
No dobrze, a nie mogłby być jakiś webcam+komórka z Windows Mobile? Czy Androidem? Anasazi nie ma zbyt wygurowanych wymagań, może by dało radę?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Czyli z tego wynika co piszesz, że ty szukasz czegoś bardziej pod timelapse.
Odpowiedz
@naffnaff - tak:) Najprostszy możliwie sprzęt, który robi zdjęcia tak często, jak mu się zada i przez tyle czasu, ile chcemy.
@efix - szczerze mówiąc wolałbym coś w "jednym kawałku". Chociaż gdyby kombinacja, którą podałeś zdawała egzamin, to jest do rozważenia.
Odpowiedz
To ja znam chyba najtańsze: CHDK + tania cyfrówka Canona, jedna z tych wymienionych na liście :)
Odpowiedz

Takie coś byś chciał uzyskać? "Zdjęcia" dwojako rozumiem.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości