Dwa dziwne problemy.
Witam.
Mam vegasa 9.0c i dziwny problem.
A mianowicie, mam kilka filmów w formacie mp4 (z telefonu) i chciałem to zmontować w jedna calość.. dodaję do vegasa i jest ok, a przynajmniej do momentu dopóki mam aktywne okno vegasa. To znaczy, że jeżeli przełączę okno na gg, operę czy cokolwiek innego(pulpit?) vegas się zawiesza i nie da się nic z nim zrobić :/ Jak dodam do niego tylko jeden film to wszystko działa tak jak należy ;/ drugi problem jest taki że w klipach po dodaniu ich do vegasa (nie na oś czasu tylko do projektu, to samo tyczy się poprzedniego problemu), to na początku przez 2-3 sekundy nie ma dźwięku :/ poza vegasem wszystko jest gites..
Mój sprzęt:
Pentium 4HT 3ghz,
1,75Gb Ram,
Geforce fx5500
Windows xp sp3
Odpowiedz
Co do pierwszego problemu to jak mniemam wina formatu .mp4 Przekonwertuj pliki na inny np. za pomocą programu VirtualDubMod. Jak się nim posługiwać, parę rad masz tutaj Klik - Punkt Przygotowanie materiału Podpunkt b ;] A jeśli chodzi o drugi to nie wiem :/
[Obrazek: sotw_ichigo.jpg]
Odpowiedz
Jak piszesz co masz za sprzęt to najważniejsza jest płyta główna. Jak mniemam karta dźwiękowa jest zintegrowana. Zacznij od znalezienia najnowszego sterownika do dźwięku, jak nie pomoże to zainstaluj inną karta dźwiękowa (jakaś firmowa) może być pożyczona. Jak przejdzie to jest to. I nie zapomnij przed instalacją wyłączyć tą dźwiękówkę zintegrowaną w BIOS`e
Odpowiedz
Też tak mam, że jak tylko wyjdę z okna Vegasa to mija kilka sekund zanim da mi do niego wrócić
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Bunch, ale w Twoim przypadku wchodzimy już w metafizykę. Vegas po prostu czuje, że go nienawidzisz, on zwyczajnie nie chce do Ciebie wracać :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(10-18-2010, 22:17)Midori912 napisał(a):  Co do pierwszego problemu to jak mniemam wina formatu .mp4 Przekonwertuj pliki na inny np. za pomocą programu VirtualDubMod. Jak się nim posługiwać, parę rad masz tutaj Klik - Punkt Przygotowanie materiału Podpunkt b ;] A jeśli chodzi o drugi to nie wiem :/

Co do formatu, w każdym innym jest to samo mało tego jest duża strata na jakości więc nie opłaca mi się to...
Płyta głowna to MSi MS-7048, karta dzwiekowa zintegrowana jest ale jej nie używam i jest wyłączona w biosie, używam creative sound blaster(stara ale jara) z najaktualniejszymi sterownikami jakie znalazlem, kiedyś z tym było wszystko ok :/

Pojawił sie nowy problem.. Zmontowałem jakoś ten film, wyłączyłem gg, skype i wszystko inne, przygotowałem sobie wszystko żeby mi nic nie przeszkadzało, zapisywałem co chwila no i jakoś udało mi się posklejać ten film.. Renderuję, wszystko ok. Do momentu dopóki plik nie opuści mojego komputera.. Co to znaczy? A no tak: Wysłałem 1 koledze - od 8 minuty wzwyż znika dźwięk, Wysłałem 2 koledze - od 8 minuty wzwyż znika dźwięk, wrzuciłem na youtube - od 8 minuty wzwyż znika dzwięk, wrzuciłem na dailymotion - wiadoma historyjka.. A u mnie na kompie jest dobre! ;/ To co jest grane?!
Odpowiedz
Zrób wav z całego dźwięku i podłóż go ponownie do projektu. Raczej masz jakiś problem z kodekami. W czasie renderowania do wav wyłącz ścieżki z video
Odpowiedz