Co To za PROGRAM ? Co to za EFEKT ?
Witam.
Natknąlem się ostatnio na jeden filmik na yt.
Wiecie moze jaki to program / efekt ?

Pozdrawiam::

Odpowiedz
Czyżby Tibia? :D
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Mam na myśli obrokę calego filmu.
Bardzo mi się podoba.
Mógłbys nie robic offtopu w dziale Offtop ? :D:D

Jak on to zrobil ? >.>
Odpowiedz
Wiemy. Zabawa warstwami 3D w Adobe After Effects.
W Vegasie możesz zrobić też coś podobnego ale z większym wysiłkiem.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Czy ten Adobe jest płatnym programem ?
P.S Są jakies poradniki aby to zrobic w vegasie ?!
Odpowiedz
Jedyny niepłatnym programem Adobe jaki znam jest Acrobat Reader (ew. playery do Flash i Shockwave).
A jakbyś misiu tak po prostu wysilił się odrobinę i spytał wuja Googla, czy After Effects jest płatny? Jest i to całkiem nieźle płatny.
W Vegasie możesz zrobić coś podobnego używając wielu ścieżek, trybu kompozycji warstw, Track motion i paru innych funkcji. Niektórych rzeczy nie zrobisz - Vegas np. nie ma wbudowanego systemu particli.
Oczywiście, wszystko można zrobić i próbować obejść, ale nie jest to raczej rzecz, którą zrobi początkujący.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(10-18-2010, 18:38)Maradonczyk napisał(a):  Mam na myśli obrokę calego filmu.
Bardzo mi się podoba.
Mógłbys nie robic offtopu w dziale Offtop ? :D:D

Jak on to zrobil ? >.>

Wiem :) jestem uszczypliwy :P pytanie nie precyzowało czy chodzi o program do obróbki czy program, który jest w filmie przedstawiony.
Już zostało napisane, jakimi programami zostało to wykonane.
Jeden kosztuje ponad 2000 w najnowszej wersji lub poniżej 1000 na allegro w starszych odsłonach, drugi conajmniej 2x tyle.

Powiem, że da się to też zrobić darmowymi narzędziami: BLENDER (do efektów 3D, cząsteczek) i np. paint.net do wykonania niektórych bajerków typu neony i inne tekstury.

Tutoriali do Vegasa i o jego przykładach 3D masz tu postów bez liku, wystarczy poczytać odpowiednie posty i samemu krok po kroku wykonać kilka przykładów - wtedy (a uważam, że masz potencjał) sam szybciej zauważysz jak nabytą wiedzę wykorzystać do swojego efektu i szybciej znajdziesz koncepcję niż ja czy inni stworzyliby tutoriala specjalnie dla Ciebie.
Podobnie rzecz ma się z Blenderem - na stronie domowej jest trochę tutoriali.

Jeśli jednak nauka i ceny Vegasa lub AE przerażają Ciebie a chcesz mieć taki bajer - mogę poradzić tylko jedno: zlecić zrobienie tego komuś, kto się zna na tym, na portalu "zlecenia.przez.net" są ludzie, którzy robią tego typu rzeczy za 100 pln... siedząc i ucząc się nawet spiratowanego softu więcej wydasz na prąd...
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości