Blender. Moje efekty 3D
Moje skromne efekty zrobione w blenderze :}

Efekty są do 1 minuty później jest w skrócie pokazane jak powstawał jeden z nich (ten ostatni) jak ktoś ma chęci to niech sobie zobaczy.
Odpowiedz
Hmm dobre. Niby początkujące a cieszą oko. Pracuj dalej nad jeszcze lepszymi.
Odpowiedz
Szukam jakiejś metody na zaprzyjaźnienie się z Blenderem, ale jakoś nie mogę się przekonać. Syn tam coś dłubie i mu nieźle wychodzi, mimo że chyba połowy rzeczy nie rozumie. Ja jakoś nie mogę się przekonać, totalnie nie ogarniam tego interfejsu. Tak tak, mam zapas książek itd. Po prostu jakoś mnie odrzuca...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
A mi ogarniecie tego jakoś nawet sprawnie poszło, chociaż momentami już nie miałem sił siedzieć przy nim. Znalazłem nawet na YT bardzo dobre tutki polskie od podstaw. mrocurs - naprawdę polecam.
Odpowiedz
Ja też próbowałem pobawić się w Blenderze, ale sama obsługa tego menu... masakra! :D Może kiedyś, jak będzie mi się wystarczająco nudzić (co jest trudne) poświęcę po kilkanaście godzin dziennie i coś tam porobię ;)

Chodzi mi oczywiście o jakieś bardziej zaawansowane projekty. Zamodelowanie całe postaci, etc. Bo takie zarzucanie napisów na film, etc. to trudne nie jest, trzeba tylko trochę podłubać w dwóch programach. Ale fajnie Ci to wyszło, szczególnie te obroty tablic hehe!
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Jak dla mnie bomba, widać wkład pracy i duże umiejętności.
Wygląda to fantastycznie! Brawa. Taki film uświadamia mi jak mało umiem.
Jak to są początkujące efekty to nie chce wiedzieć jakie będą zaawansowane, w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Powiedz mi tylko, czy Blender ma w sobie możliwość "śledzenia"?
Bo widziałem znaczne ruchy kamery a obiekty, które się pojawiały, dopasowywały się do danego miejsce, obojętnie na ruch kamery. Rozumiesz co mam na myśli?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Tak wogóle blender ma jakieś wbudowane tutki twórców? Bo jak ja chciałem brać tutki w 3ds max to w samym programie jest ich dużo, dobrze wyjaśnionych. Także uświadomiłem sobie że nie warto odrazu szukać po internecie, jak zrobić jakiś konkretny efekt, tylko uczyć się wszystkiego od początku od najpewniejszego źródła - czyli twórcy. Jak uda mi się coś ciekawego wymodelować to też się pochwalę ;D
Odpowiedz
Cytat:Powiedz mi tylko, czy Blender ma w sobie możliwość "śledzenia"?
Bo widziałem znaczne ruchy kamery a obiekty, które się pojawiały, dopasowywały się do danego miejsce, obojętnie na ruch kamery. Rozumiesz co mam na myśli?

Praktycznie każdy program 3D teraz to ma. W VooDoo bawisz się w tracking, potem eksportujesz dane do plików pythona (*.py), otwierasz w Blenderze i się bawisz ;)

http://www.digilab.uni-hannover.de/docs/manual.html

Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
To jest bajeczne.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Dzięki za opinie.
W przyszłości może zrobię coś "większego" bardziej dopracowanego tylko oby były chęci :] bo tracking i rendering to sporo czasu trwają.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości