Atari vs. Commodore
Witam Wszystkich,

Z racji tego, że nie mam jeszcze uprawnień do zakładania nowego wątku w docelowym dziale, robię to w tym miejscu. Bardzo proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, jeśli tylko uznacie, że warto :)

Od ok. 3 tygodni posiadam kamerę. Moja pierwsza w życiu :). No i jak to bywa w takich przypadkach, postanowiłem zrobić z niej użytek. Dość ciężko filmuje się samego siebie bez żadnej pomocy, ale... to żadne usprawiedliwienie ;-). Wiem, temat SW jest mocno oklepany, ale chyba nie w takim ujęciu. Starsi forumowicze będą wiedzieć o co chodzi. Młodszym należy się wyjaśnienie, że marki wymienione w tytule postu to marki komputerów 8-bitowych, a film nawiązuje do wiecznej walki między ich użytkownikami.

A oto sam film:

Nie jest długi, więc mam nadzieję, że nikt nie uśnie podczas seansu ;-)
Z góry dziękuję za pozytywne ;-) opinie. Te negatywne też przyjmę i nie zamierzam się obrażać. W końcu macie większe doświadczenie ode mnie.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Mi się podoba, ale jest kilka "ale". Napisy leciały zbyt szybko, niebieskie tło trochę dziwnie wygląda i początkowe intro też nie powala.
Odpowiedz
Dziękuję za przeniesienie.

@krasux - dzięki za uwagi.
Ponieważ sam pisałem tekst do napisów, więc wydawało mi się, że szybkość jest odpowiednia, ale faktycznie masz rację, dla kogoś, kto czyta je po raz pierwszy może być zbyt szybko. Wezmę to pod uwagę na przyszłość. Intro nie powala, bo nie przywiązywałem do niego zbytnio uwagi, a widzę, że to błąd. Widz (a szczególnie widz wyrobiony, jak np. z tego forum!) zwraca na wszystko uwagę, więc to kolejna sprawa, nad którą muszę popracować :). Nie rozumiem natomiast tego niebieskiego tła? Jakie niebieskie tło?
Odpowiedz
Napisy mają taką niebieską obwódkę, jakoś mi to nie pasuje do klimatu.
Odpowiedz
A, o to chodzi. Jakoś mi tak spasowało ;)
Odpowiedz
Jak na początkującego to całkiem całkiem,mi się podoba tylko to intro troszkę nie pasuje ale już ktos wczesniej o tym wspomniał reszta jest ok.
Odpowiedz
Świetna robota! Tylko te niebieskie napisy z grubą obwódką, ale reszta wspaniała! Oczywiście jako fan Commodore, to Commodorowiec wygrał:P
Odpowiedz
Podoba mi się no i oczywiście dla mnie Commodore rowniez górą (sentyment do A500 :). Jedno "ale" takie ze kamera wyglada ustawiona na jednej wysokosci, kazde ujecie z tej samej wysokosci nagrywane. Np scena w ktorej aktor podosi sie z podlogi mogłaby byc nagrana z niskiej perspektywy - kamera ustawiona gdzies na podlodze itp
Odpowiedz
(12-04-2010, 7:58)Honda napisał(a):  Podoba mi się no i oczywiście dla mnie Commodore rowniez górą (sentyment do A500 :). Jedno "ale" takie ze kamera wyglada ustawiona na jednej wysokosci, kazde ujecie z tej samej wysokosci nagrywane. Np scena w ktorej aktor podosi sie z podlogi mogłaby byc nagrana z niskiej perspektywy - kamera ustawiona gdzies na podlodze itp

Sentyment do wspaniałych konstrukcji jak A1200, A2000, A3000, A4000 no i genialnych, wyprzedzających o kilka lat CDTV, CD32 oraz kultowa A1000, wyprzedzająca jakikolwiek komputer o kilkanaście lat możliwościami....

Z kamerą, popieram, mogłaby być na różnych wysokościach.
Odpowiedz
Faktycznie kamera była na statywie cały czas prawie na tej samej wysokości. Słuszna uwaga! Dzięki.

Osobiście bardziej jestem związany z komputerami 8-bitowymi, a Amiga to już nie ta liga. Co do Atari i Amigi to napiszę tylko: Jay Miner. Ten człowiek łączy obie firmy. I to jak!
Natomiast kto w filmie wychodzi zwycięsko to już nie będę pisać. Każdy może interpretować sobie to na swój sposób ;)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości