Problem w ARCHITECTCIE
Witam wszystkich sony-MANIAKÓW
Mam problem.
Obrabiałem materiał z wesela w Vegasie a dokładnie materiał był nagrany w formacie AVCHD 1080i. Zmontowałem a następnie renderowałem do formatu DVD PAL aby później mógł wypalic w architectcie.
Otwieram architecta, wklejam klipy naciakam Make DVD i wtedy wyświetla mi się komunikat;
-The video 'klip 1 mpg" on track2 Video in "kilp 1"will be recompressed.
-The audio on track1 "klip1"will be compressed.

Nie wiem gdzie popełniłem błąd..? Czy podczas wybierania ustawień początkowych czy też przy ustawieniach renderowania..... czy może w architectcie coś zrobiłem źle......?

Może ktoś pomoże bo poświęciłem nad tym tyle czasu a tu na końcu "ZONK"
Proszę o wsparcie SPECÓW od VEGASA.......i pozdrawiam
Odpowiedz
Miałem ten sam komunikat, gdy przy renderowaniu w SV (źródła miałem również w AVCHD 1080i) ustawiłem sobie "Best" zamiast "Use project settings" oraz Profile i Level na inne niż "Main". SV stworzył plik z obrazem dla Architecta jakby za bardzo skompresowany i ten ostatni musiał poddać film dekompresji i ponownie zakodować zgodnie z wymogami formatu DVD. Tak to przynajmniej wyglądało, choć mogę się mylić. Ustawienie "Use projest settings" oraz "Main" w Profile i Level w SV pozwoliło stworzyć pliki wynikowe w Architectcie bez ponownego kodowania filmu.

Z mojego doświadczenia wynika, że to jednak nie jest zonk na amen :). Wystarczy zaakceptować ostrzeżenie i iść dalej, a program stworzy strukturę DVD. Tyle tylko, że będzie kodował jeszcze raz film.
Odpowiedz
Dzięki "larek" za podpowiedź ale doszedłem sam gdzie popełniłem błąd...
Przeczesałem prawie całe forum i znalazłem tam artykuł "efix-a" w którym doczytałem się wiele ciekawych rzeczy...

Mój błąd polegał na tym że podczas renderowania,renderowałem obraz razem z dźwiękiem a nie oddzielnie jak pisał "efix" w swoim artykule.
Teraz jest wszystko cacy.....
POZDROWIONKA
Odpowiedz