Poradniki do Vegas'a
Witam wszystkich forumowiczów.

Temat ten zakładam z myślą o tych, którzy mają jeszcze jakie takie problemy z poczciwym Vegasem, co nie oznacza, że nie zależy mi na wypowiedzi tych doświadczonych, na Wasze opinie również czekam.
Chciałbym się dowiedzieć co Wam sprawia trudność, czego nie do końca rozumiecie. Zamierzam zrobić serię poradników, które rozwiążą większość niewiadomych. Piszcie śmiało co chcielibyście zobaczyć w moich poradnikach.
Odpowiedz
Ja robię coś podobnego - videoporadniki o najczęściej pojawiających się pytaniach.
Odpowiedz
Ja bym chciał zobaczyć, jak renderować do innego formatu niż WMV biorąc pod uwagę następujące kryteria:
- dobry obraz, - mała waga pliku

Fajny poradnik, wraz z linkami do potrzebnego softu (kodeki), byłby bardzo przydatny.
Mnie tylko strona techniczna ciekawi, i może być pomocna w poradnikach.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Chodzi Ci pliki na YT? Np 720p i jak to zakodować?
Odpowiedz
A czemu niby akurat na YT? Ogólnie. Napisałem przecież o co mi chodzi.
Odpowiedz
To może sprecyzujesz o jaką rozdzielczość chodzi, bo to zawęzi poszukiwania w kodekach. Poza tym już Ci wielokrotnie Efix tłumaczył te zagadnienia.

Sprecyzuj, chodzi o YT, DVD czy inne ustrojstwa.
Odpowiedz
Tego jeszcze nie wiem czy chodzi o YT czy DVD.
Po prostu chciałbym do AVI coś wyrenderować, gdy np. taki jest wymóg przesyłanego pliku itp.
A rozdzielczość niech będzie 640x360. Taką też obsługują kodeki.
Odpowiedz
Poszukam Bunch odpowiedzi na Twoje pytanie, ale musisz mieć świadomość że dla różnych filmów może być zupełnie inny efekt. Jeśli będzie dynamiczny obraz i damy kompresję międzyklatkową przy 2 pass'ach, to uzyskamy inny efekt niż na filmie z bardziej statycznym obrazem. Wiesz co mam na myśli?
Odpowiedz
Masz na myśli pewnie coś z obrazem, powstanie smug czy coś w ten deseń.
Ale odnosząc się do całości pytania to odpowiadam - nie.
Odpowiedz
"Jeśli będzie dynamiczny obraz i damy kompresję międzyklatkową przy 2 pass'ach, to uzyskamy inny efekt niż na filmie z bardziej statycznym obrazem".

A ja , chcialbym na ten temat sie cos wiecej dowiedziec.
dzieki z gory
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości