Wersje SV a nakładanie dwóch scen; AVC i GPU.
Ponieważ programy do obróbki video w wersjach freeware jakoś nie spełniają moich wymagań, zacząłem szukać czegoś płatnego. Sprawdziłem triala Movie Studio 9 HD - niby ma to, czego szukałem na początku, ale skoro się płaci, to można trochę powybrzydzać.

W http://sonyvegas.info/Temat-Obja%C5%9Bni...iting-Mode nie do końca znalazłem tego, czego szukam. Załóżmy, że mamy 2 klipy. W obu przypadkach kamera znajduje się w tym samym miejscu, scena jest ta sama, ale za pierwszym razem mamy postać na pierwszym planie, za drugim - trochę dalej. Żadnego jednolitego tła etc. Czy da się połączyć te klipy w taki sposób, aby było widać np. jedną postać za drugą? Przy wykorzystaniu opcji "Multiply (Mask)" efekt nie jest taki, jakiego oczekuję - gdyż na postaci z jednego klipu, widać np. fragmenty tła z drugiego (w sumie można było się tego spodziewać). Jest na to jakiś sposób, używając taniej wersji programu - http://www.skapiec.pl/site/cat/3013/filt..._0_0_0_0_0 ?

Słyszałem coś o wykorzystaniu GPU przy kodowaniu AVC. W 9 HD tego nie znalazłem, sprawdziłem triala 10 HD Platinum - niby jest, ale mimo braku zaznaczenia przy "Encode on CPU even if GPU is available", max użycie grafy to jakieś 7-10%. Czy to tak (słabo) działa, nie działa w ogóle w tańszych wersjach, czy coś trzeba zmienić w ustawieniach?
Odpowiedz
Mamy dwa obrazy:
taki:[Obrazek: 84753257.th.jpg]
i taki:
[Obrazek: 61581499.th.jpg]
oraz chcesz uzyskać taki:
[Obrazek: 47465178.th.jpg]

Tak da się, a co do drugiego pytania to nie mam takiego sprzętu, aby to sprawdzić.
Odpowiedz
O, fajnie - pytanie tylko, w jakiej wersji i przy użyciu których opcji - HD Platinum 10.0 w Compositing mode ma tylko 2 opcje. Nie wiem, czy to jest zarezerwowane dla droższych wersji, czy szukam nie tam, gdzie trzeba.
Odpowiedz
Nie dobra, sorry, taka funkcja jest dostępna w wersji pro. Chodzi o maskowanie (mask w pan/crop)
Odpowiedz