Korekta dźwięku?
Czy w Vegasie są jakieś korekty dźwięku. Nagrałem filmik w hali gimnastycznej i jest masakra, dzieciaki mówiły do mikrofonu w pustej dużej hali i nie dość że jest pogłos , echo nie wiem jak to nazwać, to jeszcze za blisko mikrofonu przytykały usta, no tragedia, nie da się tego pogłosu jakoś wytłumić w Vegasie, czy muszę coś do obróbki dźwięku szukać ?
Odpowiedz
Coś tam się da.Na ścieżce audio wchodzisz w Track Fx... i baw się efektami...Vegas trochę tego ma.Może Ci się coś uda.
Odpowiedz
no ja pindole, "trochę tego ma" chyba z 77 efektów w każdym co najmniej jeden suwak jak nie ze trzy, kurcze rzeczywiście trochę zabawy jest. Jest tam coś takiego jak pogłos, zrobiłem na 0, ale tylko minimalnie można odczuć różnicę.
Odpowiedz
Wtyczką "pogłos" raczej dodasz a nie usuniesz. Groh prezentował mi jeden program z serii Izotope który wg producenta potrafi na prawdę robić cuda (przy pewnej dozie szczęścia), łącznie z łagodzenie echa czy przesterowania, co zasadniczo jest niewykonalne.
Ale musiałbym dotknąć żeby uwierzyć. Niestety soft jest poza zasięgiem finansowym, kraść nie chcę, a poza tym... No niestety, trzeba mieć odpowiednią dużo wiedzę o akustyce, by z tego na prawdę skorzystać.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
po za tym co napisał efix to najprawdopodobniej mikrofon którego używałeś sam został przesterowany (można przesterować wzmacniacz operacyjny albo sam mikrofon ), co pewnie spowodowało masę harmonicznych i innych dźwięków w nagraniu. Tu już niema mocnych....
Odpowiedz
Nie chciałbym krakać :/ ale to przypadek z gatunku tych beznadziejnych. Pogłos czy przester, łatwo dodać, ale usuniecie tego jest praktycznie niemożliwe. Najlepszym rozwiązaniem - ale to już takim na przyszłość jest wpiąć się w mikser od nagłośnienia i nagrać sobie cały dźwięk osobno. Teraz to można bawić się filtrami, programami, ale efekt raczej będzie mizerny. Dobrze nagrać dźwięk to niestety też spora sztuka.
Odpowiedz
Ale czy przy nagrywaniu dźwięku nie powinieneś mieć dźwiękowca? :> Szczur, słuchawki i sprawdzasz jak się nagrywa, jak jest źle to zmieniasz już na miejscu. Jak się nie sprawdza od razu takich rzeczy to potem są takie cyrki :)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
pewnie i powinienem mieć i to nie tylko dźwiekowca, ale i parę innych osób, tylko że to jest taka typowa amatorka, wszystko robię sam w dodatku za free, taka schiza/pasja/hobby, co kto chce. A po za tym to się na tym g#@o znam, ale się wciągnąłem i nawet fajnie to wychodzi, a porównując relacje z początku roku, a teraz no to jest spora różnica. Więc i z dźwiękiem za jakiś czas pewnie dam radę (tak myślę ;-))

A tak na marginesie, podpowiedzielibyście co trzeba mieć, jeszcze w zestawie, żeby się podpiąć do mixera, sam kabel, czy jeszcze coś, a jak by to miało być bezprzewodowo to jak takie coś się nazywa, to sobie poszukam?
Odpowiedz
Zależy, czy twoja kamera ma wejście mic. Jeżeli nie to będziesz potrzebował jakiegoś rejestratora audio i później zsynchronizować to z dźwiękiem z kamery.
Odpowiedz
ma dwa wejścia mikrofonowe
Odpowiedz