Keyframe w dźwięku
Nie mogę wykombinować, jak użyć keyframera w dźwięku.
A to jest bardzo potrzebne, np. w przechodzeniu dźwięku z jednego głośnika do drugiego, stopniowe powiększanie się efektu pogłosu.
Ale nijak nie mogę wykombinować!
Odpowiedz
Na początek sprawdź klawisz P - powinna się na ścieżce audio pojawić taka linia - używa się jej tak samo, jak veleocity na obrazie, lecz jest ona odpowiedzialna, za aktualny głośnik. co do drugiego pytania to raczej jak i w video tak i w audio fx są keyframe.
Odpowiedz
Jeżeli chodzi Ci o LEWY/PRAWY głośnik to nie ma problemu, bądź o pogłaśnianie czy ściszanie.

Ja natomiast nie wiem jak "keyfremować" w tym co dodałem na screenie bo tam nie ma osi czasu. Widocznie tam się nie da, więc trzeba robić oddzielną warstwę do każdego.

Załączone pliki Miniatury

[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
po prawej stronie w rogu u góry naciśnij ikonkę z trzema suwaczkami. pojawi się menu z możliwością wyboru co zautomatyzować. po wyborze na tracku pojawię się linie odpowiadające odpowiednim parametrom. sposób edycji jest podobny jak w przypadku volumu. tak po krotce to wszystko. Oczywiście jeszcze możesz wybrać sposób automatyzacji, ale to już inna historia...
Odpowiedz
(10-15-2010, 23:43)groh napisał(a):  po prawej stronie w rogu u góry naciśnij ikonkę z trzema suwaczkami. pojawi się menu z możliwością wyboru co zautomatyzować. po wyborze na tracku pojawię się linie odpowiadające odpowiednim parametrom. sposób edycji jest podobny jak w przypadku volumu. tak po krotce to wszystko. Oczywiście jeszcze możesz wybrać sposób automatyzacji, ale to już inna historia...

Odpowiadasz na moje pytanie czy jego?
Odpowiedz
(10-16-2010, 6:59)Bunch napisał(a):  
(10-15-2010, 23:43)groh napisał(a):  po prawej stronie w rogu u góry naciśnij ikonkę z trzema suwaczkami. pojawi się menu z możliwością wyboru co zautomatyzować. po wyborze na tracku pojawię się linie odpowiadające odpowiednim parametrom. sposób edycji jest podobny jak w przypadku volumu. tak po krotce to wszystko. Oczywiście jeszcze możesz wybrać sposób automatyzacji, ale to już inna historia...

Twoje :)
Odpowiedz
(10-16-2010, 22:20)groh napisał(a):  
(10-16-2010, 6:59)Bunch napisał(a):  

Twoje :)

Na moje? To gdzie masz tam jakąś ikonkę z trzema suwaczkami?
Odpowiedz
Myślę, że zachodzi tu kolejny przypadek "ludzie, przecież powinniście wiedzieć wszyscy, że ja, Bunch, używam wersji 8 z 2007 roku".

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Jestem zdania, że jak coś działa to nie nie zmieniajmy tego na siłę. Choć "działa" w ujęciu Vegasa może brzmieć ambiwalentnie. Nie mam niestety tej ikonki o której mówisz. Pokażesz ją na screenie?
Odpowiedz
Niestety stary ale nie zawsze się da nie zmieniać. Programy komputerowe są w dużej mierze zależne od systemu, który też ewaluuje w czasie, zmieniają się biblioteki, zarówno systemowe, jak i w samym programie, w kodekach itd.
I to, że w 2007 roku Vegas np. chodził na poziomie innych programów, a teraz niekoniecznie, to dla mnie powód, by przesiąść się na bardziej aktualną wersję. Nie tylko Vegasa, ale i wtyczek do niego, kodeków itd.
Zawsze patrzysz bardzo wąsko.
Np. jak przesiądziesz się na wersję 10 i będziesz się wkurwiał, że przy próbie renderu do WMV Vegas w specyficznych przypadkach będzie się zwyczajnie wysypywał. A wina w tym wypadku leży nie po stronie Sony tylko akurat Microsoftu, który do WMP11 nie dodał jednego kodeka obecnego we wcześniejszych wersjach. Ale oczywiście winny będzie Vegas. itd. itp.
Niestety - wszystkie elementy takie systemu do edycji wideo muszą ze sobą współgrać, zarówno hardware jak i software. Możesz mieć najlepszą kartę graficzną i najbardziej wydajną płytę, ale wcale nie oznacza to, że będą dobrze ze sobą pracować. Po prostu tak jest. To samo się tyczy softu, jest tak dobry i sprawny jak najsłabszy element.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz