audio do filmu
Witam,
nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział. Mam pytanie, mam do zmontowania materiał i potrzebuje do tego muzykę tylko, że chce koniecznie muzyke bez praw autorskich. Pytanie jest następujące: czy ktoś może mi poradzić gdzie mogę taką muzykę znaleźć?? czy wogóle jest możliwość by taką muzykę odnaleźć w necie??
Pozdro
Odpowiedz
(10-14-2010, 1:50)maras_k napisał(a):  Witam,
nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział. Mam pytanie, mam do zmontowania materiał i potrzebuje do tego muzykę tylko, że chce koniecznie muzyke bez praw autorskich. Pytanie jest następujące: czy ktoś może mi poradzić gdzie mogę taką muzykę znaleźć?? czy wogóle jest możliwość by taką muzykę odnaleźć w necie??
Pozdro
najpewniej to mieć znajomego co śpiewa,albo robi jakąś muze.Albo szukać jakiś kawałkókw co wyszły w podziemiu,wtedy nie ma na nich praw autorskich
Odpowiedz
@up bla bla bla :D. Widziałeś może coś takiego jak http://www.jamendo.com
Odpowiedz
NIE MA utworów bez praw autorskich. Cokolwiek stworzysz, z mocy prawa podlega ochronie. Można zrzec się praw majątkowych i odpowiednio formułując licencje - warunki i obszar użytkowania udostępnić ludziom do swobodnego wykorzystania. Można więc znaleźć darmową muzykę, ale to, co wolno z nią zrobić, trzeba już doczytać. Np. może być darmowa tylko dla amatorskich pierdoł na YT, ale już nie dla korporacyjnego wideo. Albo autor może uzależnić użycie tej muzyki pod warunkiem umieszczenia informacji o autorze i logo itp. itd.
Szukaj muzyki z licencją Creative Commons i dokładnie czytaj co możesz z nią zrobić.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ja ostatnio wpadłem na pomysł i wyszukałem jakąś polską stronę z muzyką tworzoną przez amatorów. Jeśli jakiś utwór pasuje mi do filmu wtedy pisze do takiej osoby wiadomość. Amatorzy zazwyczaj się zgadzają na wykorzystanie ich utworów, jest to dla nich swego rodzaju wyróżnienie i promocja :) Oczywiście zawsze umieszczam info o autorze w napisach, albo opisie filmu :)
Odpowiedz
Nie wiem o jaką dokładnie muzykę chodzi, ale mogę polecić kameralny portal mybeat.pl. Jeśli napiszesz do autora z pytaniem czy możesz użyć jego utworu w filmie to jestem pewien że się zgodzi :)
Odpowiedz
dzięki bardzo za odpowiedzi, ta wiedza mi się napewno jeszcze nie raz przyda. mybeat.pl bardzo fajna stronka dzięki bardzo.
Odpowiedz
Jest w necie 1000 utworów do pobrania w dwóch plikach, był tu link na forum gdzieś nawet.
Ściągasz i masz spokój na lata.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz