Format HD w Sony Vegas 9.0 Platinum
Witam
Mam do was takie pytanie ...

Mam kamerę Sony HDR-SR1 z HD
Mam kilka nakręconych filmików ta kamerą ( 20min )
I tutaj moje pytanie jak wgrać z kamerki nagranie HD do Sony Vegas 9.0 Platinum żeby nie stracić jakości i jak potem je zapisać by zostało na dysku twardym.

PS.
Nie musicie wyjaśnić tego na najnowszym sony vegas 9.0 ale zależy mi na tym by było to na Sony Vegas .

Dziękuje z góry.
Odpowiedz
Zrobić projekt w roździelczości filmu (fullhd). Renderować jako AVI uncomperssed - duża jakość lecz dużo zamuje
Odpowiedz
a możesz trochę jaśniej bo ja prosty człowiek jestem ...

Jak najlepiej zgrać z kamery na komputer żeby nie stracić jakości ?
Odpowiedz
Jaka kamera? HDD czy MiniDV czy jakaś inna?
Odpowiedz
Ja się na tym zbytnio nie znam masz tutaj fotkę mojej kamery może tam ci coś podpowie
http://www.ozhardware.com.au/images/stor...rofile.jpg
Odpowiedz
HDD :) Czyli zrzuć normalnie gdzieś na dysk te swoje filmy. Potem zaimportuj do Vegasa. Przy renderowaniu wybierz opcję AVI uncomperssed. Tylko pamiętaj, że to będzie dużo miejsca zajmowało, za to jakoś taka z jaką nagrywa kamera.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
No wrzuciłem film na dysk potem do vegasa zapisalem .avi z uncompressed i obraz się tnie ;/
Promocyyy
Odpowiedz
Pewnie masz za słabego kompa. Spróbuj zamiast uncompressed daj jakiś kodek i sprawdź!
Odpowiedz
mam takiego kompa
Procesor intela cztero-rdzeniowy po 2.4GHz na rdzeń
Karta Graficzna GeForce 8800GTS 512
2GB Ramu DDR2
Dysk 250gb

Co mam podnieść żeby nie było problemów z HD?
Odpowiedz
Obraz się tnie po wyrenderowaniu :O? Może z ramem coś nie tak, ale wątpię, przy tylu powinno spoko chodzić. Zapisz innym kodekiem np, XViD'em, ale jakoś renderingu wybierz jakoś 1 czy 1,5 ;) W sumie u mnie jak ustawię jakość na 3 to różnicy prawie nie widać, trzeba się napatrzeć, żeby dojrzeć jakieś błędy.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości