Błąd przy kopiowaniu plików
Witajcie,

Dawno nie używałem sonego i przez ten czas pewnie trochę namieszałem w kodekach :P ale co może być powodem tego iż co bym nie spróbował przeciągnąć czy przekopiować a explorera w sonym to wyskakuje: "None of the files dropped on vegas pro could be opened". Bez różnicy czy to plik *mp3,flv,mp4,3gp...itd.
Odpowiedz
Od kiedy Vegas czyta flv czy 3gp? A reszta to tak jak sam napisałeś, narobiłeś burdel w kodekach.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
(10-10-2010, 21:08)tomislater napisał(a):  Od kiedy Vegas czyta flv czy 3gp? A reszta to tak jak sam napisałeś, narobiłeś burdel w kodekach.

Tak czytał ;] i fest pomogłeś jak na adma ;]

Odpowiedz
Napisał przecież, że masz burdel w kodekach oraz w vegasie, szczególnie PRO nie edytuje się takich plików.
Odpowiedz
OK. Rozumiem przez to że mam wy* walić wszystkie kodeki i zainstalować nowe. Pewnie było to setki razy na tym forum i setki kolejne razy bd, ale co polecacie ? Problemem może być sys: win 7 64 bit ?
Odpowiedz
Vegas część formatów rozpoznaje sam, część na podstawie tego, co ogólnie obsługuje system.
Co obsługuje Vegas dowiesz się od producenta, jeśli chodzi o system - nie ma czegoś takiego jak "co polecacie". Kodeki dobierasz wg potrzeb, nie pakujesz ich "na zapas", to też programy. Każdy z nich ma swoje wymagania systemowe. W tym wypadku wszystkie kodeki jakich użyjesz powinny być w wersji 64 bit i zgodne z architektura Windows 7. Oczywiście, mogą działać wersje 32 bit, ale nie muszą.
A tak poza wszystkim - Vegas nigdy nie czytał flv, być może jest jakiś kodek które to obskoczy, ale to NIE JEST FORMAT DO EDYCJI. Temat wielokrotnie przerabiany na tym forum. Do pewnych rzeczy są gwoździe, do innych śrubki a do innych kołki rozporowe.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(10-12-2010, 20:26)efix napisał(a):  Vegas część formatów rozpoznaje sam, część na podstawie tego, co ogólnie obsługuje system.
Co obsługuje Vegas dowiesz się od producenta, jeśli chodzi o system - nie ma czegoś takiego jak "co polecacie". Kodeki dobierasz wg potrzeb, nie pakujesz ich "na zapas", to też programy. Każdy z nich ma swoje wymagania systemowe. W tym wypadku wszystkie kodeki jakich użyjesz powinny być w wersji 64 bit i zgodne z architektura Windows 7. Oczywiście, mogą działać wersje 32 bit, ale nie muszą.
A tak poza wszystkim - Vegas nigdy nie czytał flv, być może jest jakiś kodek które to obskoczy, ale to NIE JEST FORMAT DO EDYCJI. Temat wielokrotnie przerabiany na tym forum. Do pewnych rzeczy są gwoździe, do innych śrubki a do innych kołki rozporowe.

OK. Jutro zajmę się tym, ale czy to i tak może być wpływ na pliki mp3 ? Jutro podam rezultaty. Pozdrawiam i miłej nocki
Odpowiedz
Plik mp3 to tylko kontener. Kodek to ta rzecz, którą jest zakodowana informacja w tym kontenerze. Musisz sprawdzić jakim kodekiem masz zapisane informacje w tym mp3 i wtedy zainstalować to czego potrzebujesz. Co do flv i innych 3gp, owszem może i są jakieś "pluginy", kodeki czy cokolwiek co jest w stanie to rozszyfrować w Vegasie, ale nie jest to po pierwsze zaimplementowane przez Sony Creative Software, po drugie te formaty nie nadają się do pracowania, jest to format wyjściowy, a nie wejściowy.
Odpowiedz
Wszystkie kodeki skasowałem jakie miałem, poczytałem na necie trochę co wybrać dobrego i zainstalowałem ffdshow. Ale dalej to samo ...
Odpowiedz
Ale co dalej to samo? BO ja Ty chcesz wrzucać flv czy 3gp na timeline to czego się dziwisz?
Odpowiedz