Problem z obróbką filmów z kamerki Camileo P30.
Witam!
Jutro zabieram się za nagrywanie dość ważnego jak dla mnie filmu kamerą Toshiba Camileo P30 pożyczoną od wujka.Nagrałem dziś kilka filmików próbnych.Jakość mnie zadowala wszystko ok.Ale po wrzuceniu do SV i przerenderowaniu do mpg2 szlag wszystko trafia i na filmie pokazują się niebiesko zielone plamy,tak jak by film był kręcony kamerą termowizyjną.
Film surowy:
[Obrazek: pliksurowy.th.png]

Ustawienia renderowania:
[Obrazek: ustawieniarenderu.th.png]

Co robić,poradźcie jakieś ustawienia,co robię źle ?

p.s Na razie używam leciwego 7letniego komputera ale z gotowym filmem idę do kolegi więc o to nie pytajcie :)
Pomogłem ? Oceń.
Odpowiedz
Wszystkiemu winna jest kamera :) Przekonwertuj surowy kilp na jakiś jadalny dla vegasa format i będzie ok.
Odpowiedz
Toshiba Camileo HD? Czemu mnie to nie dziwi...
Ja co prawda nie mam jakiegoś "odgórnego filtru" na surowych klipach ale mam inne problemy.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
To nie wina kamery raczej, skoro Vegas mu to wczytał i nie jęczał. Chłopak pisze, że zielony obraz jest PO rendering, czyli podczas odtwarzania z np. media playera.
Zielony obraz to na 99% problem z kodekami i ogólnie systemem, Sprawdz ten plik przy pomocy VLC i na innym komputerze.
Przy okazji - kamerka jest ustawiona firmowo na 30fps że tak masz projekt?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Zaraz,zaraz.Podczas obróbki "zielony" obraz też występuje.Chyba przed obróbką przekoncertuję na "jadalny" format i będę próbować.Na razie dzięki odezwę się.

P.s tak kamerka jest na 30fps
Odpowiedz
Powiem tak:
mój komputer po prostu nie ogarnia...U kumpla wszystko poszło gładko :) Nie było żadnych problemów z plikami ;)
Pozdrawiam i dzięki za pomocne rady ;)
Odpowiedz