... i, cienie pod zdjęciem lub napisem
Witam,

na początku filmu są napisy ze zdjęciami, i pod tymi napisami i zdjęciami jest cień, to sprawia taki efekt, że to się unosi w powietrzu,
ja też bym chciał zrobić właśnie taki filmik (ten początek), i chciałbym mieć właśnie te cienie pod napisami, zauważcie, że te cienie zmieniają szerokość dla każdego napisu i obrazu,
ktoś wie jak coś takiego zrobić (te cienie)????
Odpowiedz
Vegas nie ma perspektywicznego cienia. Zrób po prostu ileś obrazków z cieniem.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
no, a jakiś plugin??
może jest?
bo bez sensu jest robić kilkadziesiąt obrazków,
jeśli jednak znajdzie się jakiś plugin, to będę bardzo wdzięczny
Odpowiedz
Może i jest. Poszukaj.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
A nie możesz zduplikować danego elementu i wrzucić go na warstwę niżej, na której to zdefiniujesz odgórnie parametry wszystkie? Zmniejszysz, dodatkowo obrócisz pod kątem a potem na wszystkie klipy dasz mniejsze nasycenie barw i zmniejszyć przeźroczystość?

Nie wiem czy będzie taki sam efekt jak wyżej ale jakiś efekt na pewno będzie. Nie sprawdzałem jak to wyjdzie w praktyce.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
(10-03-2010, 18:32)bogdanos0 napisał(a):  (...)bo bez sensu jest robić kilkadziesiąt obrazków(...)

W świecie montażu nie raz i nie dwa trafisz na sytuację, gdy takich z pozoru bezsensownych operacji będziesz przeprowadzał nie na kilkudziesięciu, ale nawet na setce obrazków/klatek. Wszelkie pluginy są tylko dodatkiem do tego, co potrafisz zrobić sam, bez ich pomocy.
Odpowiedz