Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Symetria 2010
Moim zamiarem było zaprezentowanie filmu choć troszkę innego od Wspaniałego oryginału.
Jeśli po obejrzeniu tego zwiastuna odniosłeś(as) wrażenie, że Symetria to trochę inny film....udało się.
Oczywiście mojego autorstwa jest tylko montaż i pomysł. Muzyka pochodzi z filmu "Incepcja".

Odpowiedz
Zwiastun fajnie zmontowałeś. Jak dla mnie tylko zbyt wielki patos. Montaż pionowy z początku fajny.
Ale zapomniałeś o jednej, bardzo ważnej rzeczy. W zwiastunach się oszukuje!
Nie musisz "czekać" z klipem do końca odegrania fajnego dźwięku w utworze - przytnij, zapętl itd.
Nie toleruj (chyba że tak właśnie chciałeś) niepotrzebnych przerw między dialogami - przytnij.
Użyj lekkiego zoomu na twarz, zrób odbicie lustrzane by zachować jakąś tam ciągłość akcji itd.
To takie rady ode mnie. Zwiastun fajny.

Sam kiedyś zmontuję "swój" zwiastun "Domu Złego" bo to co posiada ten film jest ohydne i przypomina mi pracę 12-latka w Windows Movie Makerze. Zrobię lepszy sam.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
jak dla mnie fajnie zrobione mi sie podoba
Odpowiedz
Dzięki chłopaki. Jeśli chodzi Bunch o to, że w zwiastunach się oszukuje to ja tego nie zapomniałem - ja tego nie wiedziałem;] W wielu zwiastunach jest ciekawa technika gdzie zaczynająca się scenka z dialogiem często kończy się inną ale wokale z pierwszej wciąż trwają - pamiętałem o tym ale chciałem aby było tak jak można zobaczyć na filmiku.
Jako że jest to mój pierwszy zwiastun to tym bardziej mi miło,że mimo wszystko się podobał a o Twoich radach Bunch na bank będę pamiętał.

...a no i czekam na Twój "Dom Zły". pozdro.
Odpowiedz
Wraku.
Zastosowałem coś takiego i zmieniłem trochę grany utwór.

Włącz i odsłuchaj sobie do końca, przy 0:53 wchodzi zupełnie inny motyw (ale z tej samej piosenki) niż jest normalnie. Tak by się ładnie, synchronicznie zgrało do napisów.
A jest nie do poznania.
Odpowiedz
No siemano Bunch.
Tak słucham i słucham, wsłuchuje się i naprawdę świetnie to połączyłeś - różnica niewykrywalna. Piękne synchro do tekstu. Poza tym kawałek użyty w zwiastunie jest mocno klimatyczny, dopasowany do idei - przeszywający wokal itp. Jeśli chodzi o zmiany w oryginalnych utworach to można osiągnąć naprawdę ciekawe efekty - przykładem jest właśnie Twój trailer. Jako przykład od siebie mogę podać właśnie zwiastun "Symetrii 2010" gdzie podkład powstał z połączenia 3 różnych momentów oryginału (2:14) a ponadto jeden motyw został powtórzony a wszystko to sprawia wrażenie oryginalnego zamysłu kompozytora. Takie komponowanie na nowo daje dużo satysfakcji ale to już pewnie wiesz;] pozdro.
Odpowiedz
(10-09-2010, 15:04)wraku napisał(a):  Jako przykład od siebie mogę podać właśnie zwiastun "Symetrii 2010" gdzie podkład powstał z połączenia 3 różnych momentów oryginału (2:14) a ponadto jeden motyw został powtórzony a wszystko to sprawia wrażenie oryginalnego zamysłu kompozytora. Takie komponowanie na nowo daje dużo satysfakcji ale to już pewnie wiesz;] pozdro.

I o to chodzi. Tak się po prostu robi. Wolność artystyczna i dobry zamysł.
Ogólnie w filmach się kłamie, po to by osiągnąć dany efekt. Np. porównanie dwóch dni gdzie w jednym o godzinie 12:00 gra dużo osób na boisku, a drugiego dnia o tej samej porze nie ma nikogo. Drugie ujęcie mogło zostać nakręcone kiedykolwiek i zostało wplecione w dany reportaż. Tylko po to by przedstawić wizualnie osobom jak to wygląda na co dzień.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości