Kolejny topic- Czyli w poszukiwaniu idealnego formatu :)
Witam.
Mam problem, który zapewne wielokrotnie był nadmieniany na tym forum lecz zakładam jeszcze raz i mianowicie mam kilka takich o to pytań.

1.Jaki jest idealny format przy zapisie (NAJLEPIEJ WYGLĄDAJĄCY I NAJMNIEJ ZAJMUJĄCY WG. WAS?? oprócz AVI Uncompressed, który potem kompresuje w VitrualDub, oj będzie problem xD

2.Słyszałem że najlepszy format na YouTube, bo o tym też tutaj mowa, to WMW Windows Media Video 9. Ale czemu do cholery nie ma tam Pixel Aspect Ratio: 1,457 tak jak jest do rozdzielczości 720x576 ??

3.W ogóle to nawet nie wiem co znaczy pojęcie Renderowanie (wiem że coś tam mi się kojarzy z zapisem klatek) ale np. czemu w Ulead Video Studio np. zapis jest BARdzo ale to BARDZO szybki i prosty, bez jakiegokolwiek tam wydziwiania i pół godzinnego ustawiania preferencji przed zapisem
Jestem kompletnie zielony w tej kategorii xD

4.Czy można pobrać nowe kodeki do Sony Vegas??

Bdę bardzo wdzięczny za każdą pomocną dłoń. Czekam niecierpliwie na każdą szybką odpowiedź gdyż męczę się z tym i czytam na internecie o tym tutoriale już dobre kilka dni. Głównym problemem jest właśnie zawsze to, że każdy ma własne osobiste zdanie na ten temat, a ja szukam takiej wypowiedzi, która pasowała by do moich wszystkich oczekiwań
Pozdrawiam i dziękuje
Odpowiedz
1. Ja osobiście używam kodeka XVid. Ustawiam jakość na 3, a kodek audio to Lampe MP3.
2. w WMW, dużo nie pozmieniasz, jest to taki sobie poprostu kodeczek od Windowsa.
3. Ulead Video Studio jest przeznaczony dla laików, dlatego nie ma tam tylu opcji, aby się nie pogubili.
4. Zależy jakim kodekiem chcesz zapisywać. Jak XViD'em to wpisz w google "xvid" i ściągnij najnowszy ;)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
1. Ja używam formatu WMV - jakość ta sama co Avi uncompressed ale mało zajmuje i się szybko renderuje.
2,3 - zgadzam się z tomislater'em
4. Tak, kodeki do vegasa instaluje się normalnie tzn. wpisujesz w gooogle: "nazwa kodeku" ściągasz i instalujesz. Potem vegas je wykrywa i możesz renderować.
Odpowiedz
Dobra ale jest mały kolejny problemik, niby proste, ale łatwo się walnąć xDD:P

Mianowice ściągnąłem ten kodek Xvid, chcę zapisać krótki materiał, jest w formacie MPEG-2, rozdzielczość 720x567 Widescreen (1,4568 PAL DV Widescreen)

I mianowicie jak się teraz zabrać za ten film ?? Jak byście doradzili?? Zawsze jak zapisuję obojętnie w jakim to formacie, czy Avi, Czy WMW czy chociażby MPEG ;p to wyskakują mi paski po bokach i tworzy mi się 4:3 zamiast 16:9 ;pp a w properies (ustawieniach) wszystko elegancko :) - 720x567 Widescreen (1,4568 PAL DV Widescreen) None Progressive itd. więc nie wiem w czym problem, pomóżcie... :)) <:( Bo chciałbym już szybko wrzucić ten materiał na YT :PP;(
a nie mogę xD
Odpowiedz
Może twój materiał nie jest rozciągnięty? :)
Kliknij PPM na obraz, wideo lub co tam masz->Properties...->I odznacz "Maintain aspect ratio"(wiem masło maślane...).

Pozdrawiam :)
[Obrazek: sygnaturao.jpg]
Odpowiedz
No jest,.. musi być,.. materiał kręcony kamerą SONY DCR-HC27 w 16:9 (jak białe na czarnym) i zgrane na pc w formacie MPEG-2 czyli DVD (720x567)...
Windows Media Player też elegancko odtwarza 16:9

Ale jak już przyjdzie co do czego, to Vegas i tak swoją drogą zapisuje na 4:3, obojętnie co ustawię ... :?;/ Kurde, pomóżcie bo już się nie łapie xD:P Na pewno coś robię źle ;p Pewnie jakiś gówniany problem, ale właśnie nie wiem jaki o_O
Odpowiedz
Kilka porad:
1. Zgrywaj Vegasem jako HD - dłuższy montaż lepsza jakość i 16:9
2. Robiąc projekt zrób go w HD - ^^
3. Renderuj jako: "HDV 720-24p intermediate".
-=-=-=-=-=-=-
4. Nie nagrywaj w 16:9! Kamera obcina obraz a nie rozszerza! Najlepiej jako 4:3 i w Vegas'ie przetentegować ;P
Odpowiedz
OK. Zrenderowałem, :) ale jest jeszcze taki jeden mały mankament iż tego materiału nie chce mi odtwarzać gdyż brakuje mi jakiegoś kodeka "CFHD" czyli CineForm HD bodajże... hmm.. wiesz może skąd to ściągnąć?? Bo szukałem i szukałem po googlach a tu nimo ;/;pp o_O
Odpowiedz
http://www.cineform.com/ Można triala ściągnąć na 15 dni ;) Albo poszukaj, może są gdzieś na torrentach do ściągnięcia.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Albo zmień kodecka
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości