Animacja zdjęć
Witam, jak można w Sony Vegas PRO 9.0 "poruszyć" zdjecia. Chodzi o to zeby zdjecie się pzresuwało z lewej w prawo, prowo na laweo, góra-dół, zoom in, zoom out. Prosze o pomoc w tej kwestji.
Odpowiedz
Pan/Crop ewentualnie Track motion.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Chodzi mi o animacje zdjecią, wparwienie go w ruch. To co napisałeś pozwala na zmianę wielkosci, obracanie itp.., ale nie o to mi chodziło. Chcę żeby zdjecie np. z daleka ( małego zdjecia) robiło się coraz wieksze.
Odpowiedz
Pan/Crop i Track motion. To jest pełna odpowiedź na Twoje pytanie.

Odpowiedz
Ja się tego domyśliłem.
Na początku klipu ustawiasz rozmiar taki jaki chcesz, np. mały - a potem, na końcu klipu przesuwasz go gdzie chcesz zmieniając przy tym rozmiar. Jak puścisz odtwarzanie to będzie animowało. Z małego płynnie, na twych oczach, zrobi się duże.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
OK. więc bede próbował, może jakaś podpowiedź :) opis jak to zrobić.
Odpowiedz
Wiem, że pytanie może się wydać banalne, ale jak dodawać napisy w trakcie pokazu zdjęć. Tak btw. to w czasie trwania filmu tez nie mogę dodać. Oglądałam tutoriale i tam jest opcja "insert text media" ale kiedy ja klikam prawym przyciskiem myszy w to miejsce gdzie każą to taka opcja mi się nie pokazuje :(
Odpowiedz
Klikasz (w timeline) na track video czy na "puste pole"? :)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Wiesz, nie za bardzo wiem, jak to zrobić. Do mnie trzeba łopatologicznie - prosto. Klikam we wszystko, co się da, a napisaów dodac nie mogę.
Odpowiedz
Robisz nową ścieżkę wideo NAD pozostałymi ścieżkami. Wybierasz media generator, tam albo protype albi text i przeciągasz na te ścieżkę.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości