Jak zroibic takie efekty :/- POMOCY
Witam wszystkich jestem tu nowy zarejestrowanym użytkownikiem ale do tej pory odwiedzałem czasami i szukałem potrzebnej mi wiedzy ale jak na razie nie znalazłem na nie które odp albo źle szukam:/
Wiec interesuje mnie jak uzyskać taki efekt jak w tych dwóch filmach bo uważam za bardzo ciekawe:
czas: 0:20 jest taki wstrząs obrazu :] oraz miganie następny efekt 1:04

na kolejnym filmie jest taka migawka czas: 1:11

oraz jak zrobić tzw. obramować w koło filmu taka korekta obiektywu na oby filmach można zauwazyc ten sam efekt.

bardzo bym prosił o pomoc bo tez filmuje auta i chciał bym umieć takie efekty wykorzystywać pozdrawiam i liczę na pomoc.

Odpowiedz
efekty z TV Simulators

Swoją drogą bardzo fajny ten pierwszy klip. Drugiego nie widziałem.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
o tego nie wiedziałem :] bardzo dziękuje za pomoc ale jak inne efekty uzyskac:/
Odpowiedz
(09-28-2010, 22:40)Bunch napisał(a):  efekty z TV Simulator
co to jest ten TV Simulators, jakoś polskiego wytłumaczenia nie znalazłem, a po za tym jest jakaś inna możliwość przybliżenia na mapie określonego miejca. Próbowałem połączyć z sobą kilka zdjęć zrobionych z różnej odległości (w przeglądarce oddalałem miejsce i print screenem robiłem zrzut) ale na łączeniach wychodzi kiszka, a przybliżanie na jednym zdjęciu też nic nie daje, bo jak mam całą europę to ta wyspa którą chce pokazać jest kropeczką i przybliżenie pokaże mi tylko dużą kropkę. Ma ktoś jakiś pomysł
Odpowiedz
Jakiego polskiego wytłumaczenia? TV Simulator to jeden z efektów w zakładce efektów. Udaje obraz starego telewizora, zakłóceń itd.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
aaaaaa rzeczywiście, sorrka nie znam jeszcze wszystkich efektów na pamięć. A tak w ogóle to źle spojrzałem, chodziło mi o ujęcie z pierwszego filmu, zaczynające się 2s. później, te od 1.06-1.09, to zbliżenie na mapie europy ??? To bardziej program , czy kamera?
Odpowiedz
Dla mnie to to jest albo Google Earth albo po prostu jakaś prosta animacja 3D...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
To na pewno jest Google earth :) W wersji pro jest także export tego np. do avi.
Odpowiedz
(01-22-2011, 2:30)habson1111 napisał(a):  
(09-28-2010, 22:40)Bunch napisał(a):  efekty z TV Simulator

Próbowałem połączyć z sobą kilka zdjęć zrobionych z różnej odległości (w przeglądarce oddalałem miejsce i print screenem robiłem zrzut) ale na łączeniach wychodzi kiszka, a przybliżanie na jednym zdjęciu też nic nie daje, bo jak mam całą europę to ta wyspa którą chce pokazać jest kropeczką i przybliżenie pokaże mi tylko dużą kropkę. Ma ktoś jakiś pomysł

AAE

http://www.videocopilot.net/tutorial/earth_zoom/
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Super, dzięki. Będę próbował.
W tym Google Earth Pro, rzeczywiście sam już nawet takie coś nagrywa, i nie potrzeba do tego już AAE, z tym że w jakiś takich dziwnych plikach kmz, trzeba to konwertować.
Odpowiedz