670 wyrazów puścić jako slide ? POMOC
Witam.
Mam dość konkretne pytanie.
Mam 670 wyrazów, i chciałbym umieścić je w filmie w pewnej formie.
Przedstawiam pomysł a mam nadzieję że Państwo mi odpowiedzą czy jest to mozliwe do wykonania.
Zakładając start filmu, na ekranie znajduje się ich około 40 (że tak powiem o różnej wielkości), przybliżają się one znikając, a w tle już pojawiają się nowe które tez przybliżają się by zniknąć i dać miejsce nowym. Coś jak w filmach o gwiezdnych wojnach gdy leci statek kosmiczny między gwiazdami które przemykają przy nim a nowe już są na horyzoncie.

Wiem jak to zrobić z kilkoma słowami, można powielać ścieżki, i na każdej był by inny napis, ulokowany w innym miejscu o innej wielkości i użyć event/pan/crop.
Jednak 670 dzielone na 40 = 16 ścieżek, a do każdej ręczne sklepjanie i ustawianie wyrazów (ich wielkości i połozenia) jest duzym problemem.
Czy są jakieś szybsze rozwiązania ? Program znam tylko powierzchownie, ale może są jakieś ciekawe rozwiązania by skrócić ten proces.

z góry dzięki za zainteresowanie.
Odpowiedz
Jeżli nie jest możliwe o co pytam wyżej to mam pytanie kolejne, czy: "w media generator' -> "Credit roll", nie ma możliwości wklejenia tych 670 wyrazów ? Czy trzeba pojedyńczo, robić następną pozycję i wklejać?
Odpowiedz
Możesz przygotować odpowiedni plik tekstowy i go wkleić. Poczytaj helpa lub manual.
Tan nawiasem mówiąc więcej czasu stracisz na szukanie rozwiązanie niż zrobienie tych 16 ścieżek. Niestety, chcesz mieć fajny efekt, musisz trochę pracy włożyć.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
670 wyrazów? Wow.
Można zrobić też efekt na jednym wyrazie, czyli przybliżyć go z oddali aż zniknie. I następnie skopiować z niego sam efekt i wkleić na pozostałe 670 wyrazów (jeśli masz je osobno). Da się to automatycznie zrobić.
Z tym że wszelkie kadrowanie, obcinanie, przesuwanie na każdym wyrazie musisz wedle uznania zrobić. Poprawić każdy z osobna bo jak mniemam jedne są większe a drugie mniejsze. Wrzuć jakieś video ze swojej pracy, jak to wygląda.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Ewentualne wideo jutro, teraz zrobiłem 640 wyrazów, w tej opcji co pisałem wyżej, i problem jest taki że w properies w playpack rate, najmniej to 0,250...i napisy idą mi za szybko stanowczo, że tak powiem nie widzi się co leci. mozna to jeszcze spowolnić ?
materiał zajmować będzie 2 minuty. A to w tym tempie zajmuje jedną trzecią czasu trwania sciezki dzwiekowej(czyli calej dlugości). chcę to znacznie spowolnić.

Jedyne co mi do głowy przychodzi to zrobić 3X plik z napisami końcowymi (uzywam potocznej formy). Ciekawe czy płynnie dopasuje jedne z drugimi później.
Odpowiedz
Zaznacz wszystkie klipy, połącz je (G) ze sobą, następnie spowolnij trzymając za brzeg ostatniego (z CTRL).
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Ten jeden pierwszy (z całą bazą wyrazów) w całości nie mogę więcej spowolnić, więc postanowiłem zrobić kilka (w ninch mogę ustawić dobre tempo, nie muszę robić tego z G i przeciąganiem jak radzi Bunch), i napotkałem inny problem jeśli jeden się kończy (napisy idą z dołu do góry) to pod spodem ma puste miejsce które pozostawia, a ten co wchodzi po nim ma z góry puste miejsce, i nie potrafie zrobic by było to płynne, tzn wyglądało jak jeden nie przerywany ciąg.

Edit/
Kombinując zanim coś podpowiecie, zrobiłem film samych napisów (tych idących za szybko) zapisałem w avi i ładuję do projektu, i spowalniam tak jak chcę, ale taką metodą pogorszyłem jakość napisów oraz, idzie to w tempie jakie chcę ale widać , "laguje" je troszkę, i nie przyjmemnie się to ogląda. To dlatego ,że spowolniełem juz istnięjący film.

Edit dwa, przecierpiał bym opcję z renderowaniem napisów i spowolnieniem ponownie gotowego pliku, kombinuję teraz jednak jak zrobic by było to płynniejsze by było więcej klatek, bo jak puściłem w innym programie (vlc media player) klatka po klatce to coś zancznie przeksakują te napisy, i przy ponownym spowolnieniu w vegas wygląda to tragicznie dla oczu.

edit nr3/
Bardzo proszę jeśli ktoś wie jak napisać mi.
1. Jakim sposobem mogę polepszyć jakość napisów by w zoomie nie miały lepszą jakośc.
2. Oraz by tekst z funkcji "edit roll" miały więcej klatek, bo nie idą płynnie podczas spowolnienia. Nie widać płynności podczas play i jak i podczas odtwarzanai juz zrenderowanego materiału.
Odpowiedz
Panowie ja jestem newbe ale myślałem ,że Wy znaliście to. Poradzilem sobie z tym jak pierwotny tekst spowolnić. W properies w "MEDIA" jest "LENGHT" dałem na 00:00:50;00 (wcześniej było automatyczne 00:00:10;00), i tekt spowolnił i dodatkowo mogłem go dalej przeciągać :)dopasowując do długości materiału.

Na obecną chwilę aktualne moje pytanie to:
Czy mozna jakoś zrobić by lecące napisy miały "więcej klatek", by sprawne oko nie widziało tej lekkiej nie płynności w ich przesuwaniu się ?

z góry dzieki za odpowiedz.
Odpowiedz
Cytat:Panowie ja jestem newbe ale myślałem ,że Wy znaliście to
Sorry majster, nie piszesz jednoznacznie, to masz niejednoznaczą odpowiedź.
Jest banalna metoda robienia napisów/czegokolwiek generowanego) tak by trwał tyle, ile dokładnie ma trwać.
1. Wstawiasz napisy na oś czasu
2. Rozciągasz event na taką długość jak potrzebujesz - tyle czasu ile ma trwać napis
3. Edytujesz treść napisu i robisz co tam potrzebujesz a następnie klikasz ikonkę czwartą od prawej u góry (w okienku np. ProType) 'Match Event Lengh'. W tym momencie to co masz w oknie edycji dopasuje Ci się do tego, co masz na osi czasu. Oczywiście możesz najpierw to kliknąć, potem dopasować tekst, jak kto lubi.

Spowolnieni taką metodą jak radził Ci Bunch oględnie mówiąc nie jest najlepszym pomysłem...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(09-28-2010, 10:10)philadelphia_soul napisał(a):  Na obecną chwilę aktualne moje pytanie to:
Czy mozna jakoś zrobić by lecące napisy miały "więcej klatek", by sprawne oko nie widziało tej lekkiej nie płynności w ich przesuwaniu się ?
A cos o tym mgółbyś mi napisać ?

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości