Problem z kamera w laptopie
Witam,

Jakiś czas temu zainstalowałem program EFIXMO abym mógł ściągać obraz z kamery podłączonej do laptopa przez usb. Na moim systemie, a jest to windows 7 - 64 bit nie udało się jednak odebrać obrazu z kamery podłączonej przez usb.. ale nie z tym mam teraz problem.

Wchodząc do programu EFIXMO mogę wyświetlić obraz z mojej kamery internetowej (wbudowanej w laptopa) .. a problem tkwi w tym ze tylko tam ten obraz moge wyświetlić, wcześniej kamera działała wszędzie... najdziwniejsze jest to ze probowalem odinstalowac sterownik od kamery a kamera w programie EFIXMO nadal działa...

proszę o pomoc jak ktoś wie co może być nie tak

model laptopa: acer aspire 6935 - kamera hd crystal eye cam

pozdrawiam
Odpowiedz
EFIXMO nie ingeruje w żaden sposób w ustawienia komputera, nie ma nawet regulacji parametrów (był projektowany do obsługi firewire).
W momencie włączenia tworzona jest lista urządzeń dostępnych w systemie zgodnych z efixmo, jak jakieś znajdzie - to wrzuca je na listę dostępnych urządzeń.
Teoretycznie, jak urządzenie jest wyświetlone, to powinienes uzyskać obraz. Ale to też nie reguła, czasem sterownik jest niby zgodny, ale nie do końca (pamiętaj że Efixmo byl tworzony dla firewire i winxp 32 bit, niekoniecznie więc będzie działał ze sterownikami 64 bit pod 64 bit windows 7).
Dlaczego Twoja kamera USB nie działa to mogę powiedzieć - po prostu albo sterownik nie potrafi się dogadać z efixmo, albo właśnie z powodu braku elementów regulacyjnych nie może np. przełączyć na inny pin, czy zmienić jakis parametrów.
Dlaczego kamera lapka działa tylko w efixmo a gdzie indzie nie - nie wiem. Mimo reinstalacji sterowników (tu uwaga, jesteś pewien ze udało Ci się usunąć stare? Wyczyściłeś skutecznie dllcache, rejestry itd?
Dosyć skutecznym narzędziem weryfikacji kamery i sterowników jest Skype.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Właśnie to jest największy problem. Też tak miałem z aparatem i ze słuchawkami, że jeżeli sterów nie odinstalujesz to system może ześwirować. Sprawdź czy na pewno odinstalowałeś stare.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości