komputer do montażu full hd
SIEMA!
Chciałem się was poradzić na temat flaków kompa pod sony vegasa 9.
Wiem temat już był na forum poruszany,ale od ostatniego posta w tym temacie minęło już trochę czasu,więc może się coś zmieniło.
Mianowice to zamierzam kupić kompa w połowie pazdziernika,mając do dyspozycji 2,5 tyś zł.
Chciałbym aby na tym sprzęcie szło bez problemu obrabiać materiały full HD,z kamerki samsung hmx-h200,oraz renderować i odtwarzać ten materiał.
Czy jest to możliwe aby komp za te pieniądze poradził sobie z takimi zadaniami bez komplikacji???

Za odp z góry dziękuję,pozdro!
Odpowiedz
Tu masz przykładowe zestawy, które Sony sugeruje do pracy z Vegasem: http://www.sonycreativesoftware.com/mastersuite

Tak, że zbieraj , zbieraj chłopie! Pozdro!

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Mniejsza z tym że najtańszy komputer na tej stronie to koszt 8000zł +
Odpowiedz
Były już takie tematy, przejrzyj forum. Powinien być WARN dla Ciebie.
Odpowiedz
16 GB RAM - no nieźle z tych ich zestawów.
A ja głupi się łudziłem że 4 wystarczą...
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
4 starcza, uwierz mi Bunch, da się na tym jako tako pracować, choć coraz bardziej chodzi mi po głowie dokupienie kolejnych 4 GB do 8.
Odpowiedz
Ludzie może after effects albo cinema 4d potrzebuję takich zestawów, ale sony vegas... pffu
Odpowiedz
Taa, ale jeżeli ktoś będzie chciał montować na vegasie kinowe 4k do tego 3d a poza tym to ogólnie do montażu czyli aae i c4d też.
Odpowiedz
Starczy? To czemu mi zawsze wykłada się Vegas na skomplikowanych projektach?

Np. klip który trwa 5 minut i nawsadzałem tam masę efektów, jedne stosują przejścia przez cały prawie klip, inne obracają się w tle, do tego powoli przechodzi jakiś błysk przez całe 5 minut z jednego obiektu na drugi, w dodatku wszystko się celowo trzęsie. Pojawiają się wycięte obiekty, w tle widnieje z 7 przyspeisoznych maksymalnie klipów, do tego z filtrami i tak dalej i tak dalej...
Włączam projekt do renderingu w 1280x720 to przy 0% już wypieprza mi projekt bo nie ma siły go nawet ugryźć. Błąd przy renderze, sławetne "system on low memory" i inne głupoty. I to nawet jak renderuję do AVI.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Na stabilną pracę każdego oprogramowania ma wpływ szereg czynników, szczególnie oprogramowania związanego z bardzo skomplikowanymi obliczeniami. Jak wiadomo każdy system jest warty tyle, ile jego najsłabszy element.
Nie wiem, jakie czynniki składają się na to, że u Ciebie się nontorycznie wszystko wywala, ale pomijac problem znajdujący się miedzy krzesłem a klawiaturą, przyczyn może być tysiące. Od śmieci w Windowsie, przez błędy pamięci, błędy w sterownikach, błędy w koderach i dekoderach czy nawet złe chłodzenie czy złe ustawienia płyty głównej.
Wiele razy na tym forum udowniłem, że pewne niepowodzenia ludzi nie wynikają z ułomności Vegasa, tylko ignoranctwa użytkowników.
Prasa, media, serwisy netowe, stworzyły iluzję, jakoby wideo trafiło pod strzechy. Sorry, ale to mit. Wideo było i jeszcze długo będzie tematem trudnym.
Oczywiście, Vegas ma błędy jak każdy program, jedna statystycznie rzecz biorąc Bunch, jesteś w mniejszości i sądzę, że gdyby tak dobrze przyjrzeć się Twojemu komputerowi pod kątem tego co na nim robisz, wiele problemów mogłoby zniknąć.
Sorry, ale jak Tobie się wypieprza komp na 5 minutowym projekcie, to sorry, coś jest nie tak. I moim zdanie winy Vegasa jest w tym 5%

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości